BİK Genel Müdürü Rıdvan Duran, Aydın’da gazete temsilcileriyle bir araya geldi

BİK Genel Müdürü Rıdvan Duran, Aydın’da gazete temsilcileriyle bir araya geldi

Basın İlan Kurumu (BİK) Genel Müdürü Rıdvan Duran, Aydın’da Gazete temsilcileriyle bir araya geldi. Sektörün sorunlarını yerinde gazete sahiplerinden dinledi.

Eklenme: 30 Ekim 2020 - 09:16 / Son Güncelleme: 30 Ekim 2020 - 9:16

BİK Genel Müdürü Rıdvan Duran, Aydın’da merkez ve ilçe gazete temsilcileriyle buluştu. Efeler ilçesinde bir restoranda düzenlenen toplantıda Şube Müdürü Ömer Serdar Çimen’de hazır bulundu.

Türkiye’nin her bir noktasına ziyaretler düzenleyerek gazetelerin sorunlarını yerinde dinlemeye gayret gösteren Genel Müdür Duran, bu kapsamda Aydın ilindeki gazete imtiyaz sahipleriyle bir araya geldi.  Gazete temsilcileriyle bire bir görüşülüp yazılı basının sıkıntılarının konuşulduğu toplantıda Genel Müdür Duran, sektörün özellikle pandemi sürecinde yaşadıkları sıkıntılar ve gazeteleri rahatlatmaya yönelik Kurumca atılan adımlar hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

Yerel gazetelerin teknolojik dönüşümü yakından takip etmeleri gerektiğinin altını çizen BİK Genel Müdürü Rıdvan Duran, ” Yerel gazetelerin internet siteleri donanım, tasarım ve içerik olarak zenginleştirilmeli. Web sayfaları okuyucu odaklı tasarlanmalı. Okuyucuların sitenizi ziyaret ettiğinde habere rahat rahatlıkla ulaşabileceği, işlevsel ve mobil uyumlulukları optimize edilmiş bir tasarım kullanılmalı” dedi.

Bu gönderiyi paylaş