Rıdvan Duran Kastamonu basınıyla buluştu

Rıdvan Duran Kastamonu basınıyla buluştu

Basın İlan Kurumu (BİK) Genel Müdürü Rıdvan Duran, Kastamonu’da yerel basın temsilcileriyle, sektörün gelişimine yönelik istişarelerde bulundu.

Eklenme: 6 Temmuz 2021 - 17:05 / Son Güncelleme: 6 Temmuz 2021 - 18:13

Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Rıdvan Duran, gazete temsilcileri buluşma programı öncesinde Kastamonu Valisi Avni Çakır’ı makamında ziyaret etti.

Genel Müdür Rıdvan Duran, Basın İlan Kurumunun yerel basının güçlendirilmesi adına yürüttüğü çalışmaları ve kurumun gelecek projeksiyonunu Vali Çakır’la paylaştı.

Basın İlan Kurumunun yazılı basın için önemine ilişkin açıklamalarda bulunan Vali Çakır, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Genel Müdür Rıdvan Duran, Kastamonu’da görev yapan basın mensuplarıyla bir araya geldi. Kastamonu Gazeteciler Cemiyeti’nde gerçekleştirilen toplantıda sektöre ilişkin değerlendirmede bulunan Duran, “Pandemi sürecinde dünyada olduğu gibi ülkemizde de bu durumdan olumsuz etkilenen yerel medyanın bu olumsuzluklardan daha az etkilenmesi için çok sayıda tedbir aldık. Fakat tiraj noktasında ciddi kayıplarımız oldu. Bunların telafisi ve medyanın gelecek projeksiyonu ile ilgili yerel medyamızla buluşuyoruz.” şeklinde konuştu.

Konuşmasının ardından Genel Müdür Rıdvan Duran’a, Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Yönetim Kurulu Üyesi ve Kastamonu Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Erkan Yılmaz tarafından İstiklal Marşı’nın yayınlandığı Açıksöz gazetesinin nüshası hediye edildi.

Kastamonu Gazeteciler Cemiyeti’nde gerçekleşen görüşmeden sonra Genel Müdür Rıdvan Duran, gazete temsilcileriyle düzenlenen toplantıya katıldı. Gazeteler için dijital dönüşüm süreçlerinin önemine vurgu yapan Duran, bu tür buluşmalar ve sektörel eğitimler ile medyanın güçlenmesine katkı sunmayı amaçladıklarını belirtti. Basın İlan Kurumunun gelecek hedeflerine ve sektörel yönelimlere yönelik bilgilendirmelerin yapıldığı toplantı, gazete temsilcilerinin sorunlarının dinlenerek çözüm önerilerine yönelik gerçekleştirilen istişarelerle devam etti.

Genel Müdür Rıdvan Duran’a Kastamonu basınıyla buluşmasında BİK İnsan Kaynakları Müdürü Engin Öztürk ve Ankara Şube Müdürü Murat Yürekli eşlik etti.

Bu gönderiyi paylaş