BİK Ordu Şube Müdürlüğü’nden Giresun’da yoğun mesai

BİK Ordu Şube Müdürlüğü’nden Giresun’da yoğun mesai

Basın İlan Kurumu (BİK) Ordu Şube Müdürlüğü tarafından 1 Ekim 2020 tarihi itibari ile kurum bünyesine katılan Giresun’da gazetecilerle toplantı ve bir dizi ziyaret gerçekleştirildi.

Eklenme: 10 Kasım 2020 - 08:47 / Son Güncelleme: 10 Kasım 2020 - 8:47

BİK Ordu Şube Müdürü Engin Kaşdaş, ilk olarak Giresun Merkezde yayın yapan resmi ilan ve reklam alma hakkını haiz gazetelerin sahipleri ve temsilcileri ile Giresun Ticaret ve Sanayi Odası toplantı salonunda bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantıda sektörün mesleki, teknik ve mali sorunları masaya yatırılırken, gazete temsilcilerinin şikayet ve talepleri de dinlendi.

Toplantının ardından Giresun Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Bekir Bayram ile bir araya gelen Ordu Şube Müdürü Engin Kaşdaş, şube personeli İbrahim Ortatepe ile birlikte sırasıyla merkezde yayın yapan Yeşil Giresun gazetesi, Giresun İleri gazetesi, Yeni Giresun gazetesi, Giresun Gündem gazetesi, Giresun Öncü gazetesi, Giresun Ekspres gazetesi ve Giresun Güncel gazetesini ziyaret ederek Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Rıdvan Duran’ın talimatıyla bastırılan Dr. Mehmet Gedizli’ye ait ‘’Söyleyebilmek, Okuyabilmek, Yazabilmek, Türkçede Karşıt Benzer Anlamlı Kelimeler, Türkçede Benzer Anlamlı Kelimeler, Türkçenin Fiiller Sözlüğü, Türkçede Öbek İsimler Sözlüğü, Türkçenin İsimler Sözlüğü’’ isimli kitap setini hediye etti.

Oldukça verimli geçen gazete ziyaretlerinde 1 Kasım sonrası sürecin sorunsuz devam ettiğini belirten Ordu Şube Müdürü Engin Kaşdaş, bundan sonra da sık sık Giresun gazeteleri ile bir araya geleceklerini ve sorunların çözümü noktasında azami gayret göstereceklerini ifade etti. Gazete temsilcileri de Basın İlan Kurumu’nun sektöre yönelik gayretlerine teşekkür etti.

Bu gönderiyi paylaş