BİK Servis ve Şube Müdürleri Toplantısı

BİK Servis ve Şube Müdürleri Toplantısı

Basın İlan Kurumunun (BİK), Antalya’da düzenlediği iki günlük ‘Üst Yönetim ile Servis ve Şube Müdürleri İstişare Toplantısı’ sona erdi.

Eklenme: 18 Ocak 2020 - 18:46 / Son Güncelleme: 18 Ocak 2020 - 18:46

Toplantıya Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Rıdvan Duran, Genel Müdür Yardımcısı Cavit Erkılınç, servis ve şube müdürleri katıldı.

Genel Müdür Rıdvan Duran toplantının açış konuşmasında Basın İlan Kurumu şubelerini taşra teşkilatı olarak değil uç beyleri olarak gördüğünü ifade etti.

“Devlet hassasiyetini koruyoruz”

Son günlerde özellikle kurumun tartışmaların ortasına çekilmek istendiğini ancak köklü ve çalışma kapsamı belli olan kurumun, bu tartışmalardan uzak, görev tanımına uygun olarak işleyişini sürdürdüğünü ve aynı hassasiyetle sürdüreceğini vurguladı. Konuşmasında bir hatırlatma da yapan Duran, “Devleti olmayanın canı, malı olmaz. En önemlisi vatanı olmaz. Bunu en iyi nereden biliyoruz? Suriye’ye bakın. Devlet düzeni ortadan kalktığında insanların hayatının da, onurunun da bir değeri kalmıyor. Bu nedenle biz devletin ve milletin bölünmez bütünlüğü konusunda hassasiyetimizi koruyacağız. Devletin bekasına ve milletin huzuruna kast eden yaklaşımlara karşı da duruşumuz nettir.” dedi.

“Kurum olarak gazetelerin ufkunu açacak eğitimler düzenliyoruz”

Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Rıdvan Duran medyanın dijitalleşme süreçleri hakkında da “Medyanın yeni nesil medyaya taşındığı bu dönemde gazetelerin ufkunu açacak toplantılar yapıyor, eğitimler veriyoruz. Gazeteler bizim paydaşlarımız ve bizim için önemli. İlan verdiğimiz gazetelerin dijital dönüşüme, dijital adaptasyona uyum sağlamasını istiyoruz. Bu konuda farklı kurumlardan da destek alarak elimizden geleni yapıyoruz.

Reuters’in geçtiğimiz günlerde açıkladığı “Gazetecilik, Medya, Teknoloji Trendleri ve Tahminleri 2020 Raporu”ndada görüyoruz ki, medyaya olan güven gitgide düşüyor. Dijital medyada bu daha da belirgin. Çünkü popüler olmak, fazla tıklanmak için çok hızlı haber girişi yapılıyor. Haberin doğruluğu çoğu zaman teyit edilmiyor ve haber yanlışsa geri adım atılıyor. Yazılı medyanın teyit için zamanı var ama çevrimiçi platformlarda hız daha önemli görülüyor. Bu manada gazetelerin çevrimiçi mecralarını önemsiyoruz. Çünkü onların yerleşik bir kültürü var.” tespitlerinde bulundu.

Her halkasıyla güçlü bir Basın İlan Kurumu

Genel Müdür Rıdvan Duran’dan önce selamlama konuşması yapan Genel Müdür Yardımcısı Cavit Erkılınç, konuşmasında hem kurumu tanımak hem de tanışmak amacıyla İnsan Kaynakları Müdürü Engin Öztürk ile kurum şubelerine bir dizi ziyaretlerde bulunduğunu, bu ziyaretler esnasında personeli dinlediğini, gözlemlerde bulunduğunu, notlar aldığını ve Genel Müdürlük ile şubeler arasındaki ilişkiyi, iletişimi değerlendirme fırsatı bulduğunu belirtti.

Erkılınç konuşmasında “Elbette değerlendirmelerimi başta Genel Müdürümüz ile paylaştım. İnşallah Antalya toplantımız ve Bursa çalıştayımızdan sonra genel bir değerlendirmede bulunacağız. Bilmenizi isterim ki; bir kurumu güçlü yapan, o kurumu oluşturan zincirin her halkasının güçlü olmasıdır. Bütün içtenliğimle söylüyorum, sizler bizim için gerçekten değerlisiniz, önemlisiniz.

Bahsettiğim ziyaretlerimizin sonrasında gerçekleştirdiğimiz Antalya buluşmamızın, başta sayın genel müdürümüzün vizyonu ve çalışma biçiminin anlaşılması bakımından, buna bağlı olarak başta şahsım ve genel müdürlük kadrosunun kuruma, şubelere ve çalışma arkadaşlarımızın beklentilerine verdiği önemi ortaya koyması bakımından, burada konuşacaklarımızın hayata geçmesinin ciddiyeti açısından da önemli bir gösterge olduğunu düşünüyorum.” dedi.

Programda Basın İlan Kurumu Adana Şube Müdürü M. Feramuz Ayan, Ankara Şube Müdürü Yezdan Uğurlu, Antalya Şube Müdürü Nedim Engin, Denizli Şube Müdürü Murat Yürekli, İzmir Şube Müdürü Ömer Faruk Çakır, Kocaeli Şube Müdürü Hayri Beşer proje sunumu yaptılar. Katılımcıların karşılıklı soru-cevaplarıyla devam eden değerlendirme toplantısı Genel Müdür Rıdvan Duran’ın ev sahibi Antalya Şube Müdür ve personeline teşekkür ettiği kapanış konuşmasıyla sona erdi.

Bu gönderiyi paylaş