BİK Sivas Müdürlüğü’nde KOSGEB toplantısı düzenlendi

BİK Sivas Müdürlüğü’nde KOSGEB toplantısı düzenlendi

Basın İlan Kurumu (BİK) Sivas Müdürlüğü’nde gazete işletmelerine sağlanacak desteklerle ilgili olarak KOSGEB toplantısı düzenlendi.

Eklenme: 11 Mayıs 2017 - 13:27 / Son Güncelleme: 11 Mayıs 2017 - 13:27

Toplantı öncesinde BİK Sivas Müdürü Sabri Karakaya, KOSGEB Sivas Müdürü Bahattin Ünal’ı makamında ziyaret ederek, gazete işletmelerine sağlanacak desteklerle ilgili olarak görüş alışverişinde bulundu.

Ziyaretin ardından BİK Sivas Müdürlüğü’nde KOSGEB Uzmanı Yılmaz Mert’in katılımıyla Basın İlan Kurumu (BİK) ve Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) arasında imzalanan protokol kapsamında, gazete işletmelerine sağlanacak desteklerle ilgili olarak çalışma toplantısı gerçekleştirildi.

Toplantının açılış konuşmasını yapan BİK Sivas Müdürü Sabri Karakaya, iki kurum arasında imzalanan protokolün özellikle yerel basının gelişimine ciddi bir destek sağlayacağını kaydederek, “Basın sektörümüz teknolojinin getirdiği yeniliklere hazır olmak zorunda. Bunun için basın sektörümüze destek olmak amacıyla çeşitli kurumlarla protokoller yapıyoruz. Sektörün insan kaynakları sorununa İŞKUR’la gerçekleştirdiğimiz protokol kapsamında çözümler üretmeye çalışıyoruz. BİK-KOSGEB işbirliğinde sağlanacak makine teçhizat desteği, nitelikli personel eğitimi ve internet haber sitesi kurulum desteği gibi desteklerle basınımızın yanında oluyoruz” dedi.

KOSGEB Uzmanı Yılmaz Mert de, kurum olarak basın sektöründeki problem ve sorunları tespit etmek ve bunların çözüm yollarını arama gayreti içinde olduklarını belirterek, BİK’le birlikte yürütülecek projenin Sivas basını için önemli fırsatlar içerdiğini söyledi.

Uzman Mert, açıklanacak desteklere resmi ilan yayınlama hakkını haiz bütün basın işletmelerinin başvurabileceğini, yapılacak başvuru sonrası gerekli şartları sağlayan işletmelerin bu desteklerle gazetelerini daha güçlü hale getirebileceklerine inandığını belirterek, destek alabilmek için, öncelikle işletmelere ait genel bilgilerin KOSGEB veri tabanına kaydedilmesi gerektiğini, bunun için www.kosgeb.gov.tr adresinden KOBİ Giriş bölümündeki “KOSGEB’e İlk Başvuru” linkinden gerekli işlemlerin gerçekleştirilebileceğini anlattı.

Bu gönderiyi paylaş