BİK şube müdürlerne yönelik bilgilendirme toplantısı sona erdi

BİK şube müdürlerne yönelik bilgilendirme toplantısı sona erdi

Basın İlan Kurumu, “Resmi İlan ve Reklamlar ile Bunları Yayınlayacak Süreli Yayınlar Yönetmeliği” Hakkında Kurum Personeline ve Şube Müdürlerine Yönelik Bilgilendirme ve Değerlendirme Toplantısı düzenlendi.

Eklenme: 23 Ekim 2016 - 10:05 / Son Güncelleme: 23 Ekim 2016 - 10:05

Kocaeli’nin Darıca ilçesinde bulunan Basın İlan Kurumu Bayramoğlu Tatil Köyü’nde 22-23 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilen bilgilendirme ve değerlendirme toplantısının ikinci gününde  üst yönetim, birim ve şube müdürlerinin katıldığı genel değerlendirme ve istişareler yapıldı.

Katılımcıların son KHK’lar ile kapatılan gazeteler ve gazetecilerin durumuyla ilgili sorularını cevaplayan Genel Müdür Yardımcısı Cem Elçin, bu gazetelerin düzeltme KHK’sı ile yanlışlıkla kapatılmış olsa dahi tekrar açılmaları durumunda geriye dönük bir ilan ödemesi almasının şu anki yönetmelikle mümkün olmadığını söyledi. Elçin ayrıca İlanbis sitesinin de işleyişi ve veri girişleri konusunda personele bilgiler verdi.

Basın İlan Kurumu Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Canbey ise, Yeni Nesil Gazetecilik Okulu’nun kurumun prestiji açısında oldukça faydalı bir proje olduğunu söyledi.

Son 3 sayısında içeriği zenginleştirilen BİK’in resmi yayınlarından Basın Hayatı dergisinin daha da zengin bir içeriği olması konusunda şube müdürlerinin de gayret göstermesinin isteyen Canbey, ‘Önümüzdeki yıl içinde Yeni Nesil Gazetecilik Okulu’nun tüm Anadolu’ya yayma hedefimiz var. Bunun için illerdeki şube müdürlerimizin, öğrenci bulma ve seçme aşamasında İŞKUR ile yaptığımız projeye destek vermesini bekliyoruz’ dedi.

katilimcilar

BİK Koordinason Müdürü Mehmet Çelik ise değerlendirme toplantısında ele alınan konuları başlıklar halinde anlattıktan sonra BİK Yönetim Kurulu’nu bir sonraki toplantıda ele alacağı gündem maddeleri, kurum çalışanlarına yapılacak yeni yıl zammı ve kurum bütçesiyle ilgili bilgiler paylaştı.

Basın İlan Kurumu Muhasebe Müdürü Furkan Demircioğlu, 1 Ocak 2017 tarihi itibariyle zorunlu olacak olan Bireysel Emeklilik Sistemi (BES) hakkında katılımcılara bilgi verdi .

45 yaş ve altı tüm kamu çalışanlarının dahil olacağı BES ile ilgili yapılacak kesinti miktarı ve ayrılma şartları anlatan Demircioğlu, sistemin çalışanın lehine bir uygulama olduğu ve iyi bir birikim aracı olacağını söyledi.

Son olarak Basın İlan Kurumu İletişim Uzmanı Yunus Ateş ise, Basın Hayatı dergisinin içeriğinin zenginleştirilmesi konusunda şube müdürlerinin desteğini isterken ‘Özellikle yerel gazetelerin yapmış oldukları özel haberleri bize mail aracılığıyla ulaştırmanızı istiyoruz. Ayrıca bik.gov.tr’nin haber sitesi de aramıza yeni katılan arkadaşlarımızla birlikte daha güncel hale geldi. Site için de Genel Müdürümüz Yakup Karaca’nın da özel ilgisi doğrultusunda yerel haberlere önem veriyoruz. Bunun yanında sitemizin artık sosyal medya sayfaları da aktif hale geldi. Burada da sizden gelen özel içeriklere yer vereceğiz’ dedi.

İstişare toplantısı soru ve cevapların ardından toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi.

toplu-fotograf

Fotoğraflar: Ufuk Küçükyılmaz (BİK)

Bu gönderiyi paylaş