BİK Trabzon şubesi ve İŞKUR’dan işbirliği

BİK Trabzon şubesi ve İŞKUR’dan işbirliği

Basın İlan Kurumu (BİK) Genel Müdürü Yakup Karaca ve Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) Genel Müdürü Mehmet Ali Özkan arasında 20 Ekim 2016 tarihinde imzalanan protokol kapsamında, BİK Trabzon Şube Müdürü Muharrem Mermertaş ile İŞKUR Trabzon İl Müdürü Adnan Zengin bir araya geldi.

Eklenme: 1 Aralık 2016 - 05:36

Yapılan görüşmede yazılı basın başta olmak üzere iletişim ve medya sektöründe çalışan veya çalışabilecek kişilere ve üniversite öğrencilerine yönelik olarak İŞKUR programlarından yararlanılarak, ortak faaliyetler yürütülmesi konusunda görüş alışverişinde bulunuldu.

Medya sektöründeki istihdam ve eğitime katkı yapılabilmesi açısından neler yapılabileceği üzerinde duruldu. İki Kurum genel müdürlüğünün protokolü çerçevesinde Trabzon’da gazetelerin ihtiyaç analizi yapılabileceği, gazetecilerin ve gazeteci adaylarının eğitimi ile ilgili olarak çalışmalar yapılabileceği, işbaşı eğitim programları ile istihdama katkı sağlanabileceği hususunda ortak kanaat oluştu.

İŞKUR ile BİK arasındaki protokolün yerel medya için bir fırsat olduğunu belirten BİK Trabzon Şube Müdürü Muharrem Mermertaş bu fırsatı değerlendirerek sektöre destek için çalışmalar yapmak istediklerini ifade etti.

İŞKUR Trabzon İl Müdürü Adnan Zengin de yerel basına katkı için halihazırda çeşitli imkanlar sunduklarını ifade ederek bunların çeşitlendirilmesi ve artırılması için bu protokolün fırsat olduğunu işbirliği içinde çalışmaları yürütmeyi hedeflediklerini söyledi.

Bu gönderiyi paylaş