BİK Üst Yönetimi ve Şube Müdürleri değerlendirme toplantısı

BİK Üst Yönetimi ve Şube Müdürleri değerlendirme toplantısı

Basın İlan Kurumu Üst Yönetimi tarafından Şube Müdürlerine yönelik bilgilendirme ve değerlendirme toplantısı 24-25 nisan 2017 tarihleri arasında yapıldı.

Eklenme: 24 Nisan 2017 - 12:34 / Son Güncelleme: 24 Nisan 2017 - 12:34

Kocaeli’nin Darıca ilçesinde bulunan Basın İlan Kurumu Bayramoğlu Tatil Köyü’nde başlayan bilgilendirme ve değerlendirme toplantısına Basın İlan Kurumu Üst Yönetimi ile Şube Müdürleri katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Genel Müdür Yakup Karaca, Basın İlan Kurumu’nun yeni Şube Müdürlerini takdim etti ve görevlerinde başarılar diledi.

DİJİTAL DÖNÜŞÜME ÖNEM VERECEĞİZ

Karaca, önümüzdeki dönemlerde yazılı basının dijitale dönüşümü konusunda kurum olarak önemli görevler aldıklarını diğer kurumlarla yapılacak olan işbirlikleriyle bunu yerel medyaya yayma hedeflerinin olduğunu söyledi.

KOSGEB’in bu kurumlardan biri olduğunu söyleyen Karaca, gazetelerin dijitale dönüşümleri aşamasında Basın İlan Kurumu’nun imkanları kullanarak bir yazılım firmasıyla anlaştığını ifade ederek ‘Önümüzdeki günlerde yerel gazetelerin web sayfaların daha profesyonel bir görünüme sahip olmaları için bir projemiz olacak ve bu alanda da il müdürlüklerimizden ellerini taşın altına koymalarını bekliyoruz’ dedi.

YENİ NESİL GAZETECİLİK İSTİHDAM SAĞLAMALI

Basın İlan Kurumu Bursa İl Müdürlüğü’nün gerçekleştirdiği eğitim programının oldukça başarılı uygulandığını söyleyen Yakup Karaca ‘Bu türden eğitim programlarımızı diğer illerde de hayata geçirmeliyiz. Üniversitelerin son sınıf öğrencileri arasından, iletişim ya da başka alanlarda eğitim gören öğrenci arkadaşlarımızı bu projeye dahil etmeliyiz. Buradaki başarı ölçütünün ise 40 öğrenciden en az 25’nin istihdam edilmesi olarak görüyoruz’ dedi.

UYAP TEST SÜRECİ TAMAMLANDI

Genel Müdür Yardımcısı Cem Elçin ise Şubat ayındaki Genel Kurul Toplantısı’nda Yönetim Kurulu’nun 6 maddelik teklifimizin tümü oy birliğiyle kabul edildiğini söylerken ‘Yeni Süreli Yayınlar Yönetmeliği hakkında il müdürlüklerimizi bilgilendirmeye, KOSGEB ve İŞKUR il müdürlükleriyle temas halinde olmaya devam edeceğiz’ dedi.

UYAP sistemiyle ilgili de konuşan Elçin ‘Test süresi sona erdi. Bu projeyle ilgili yoğun çalışmalarımız oldu. UYAP beklediğimizden daha iyi devam ediyor. Daha da iyi olacağını düşünüyorum’ dedi.

YENİ DÖNEMDE PROJELERE AĞIRLIK VERECEĞİZ

Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Canbey de kurum olarak yeni dönemde projelere önem vereceğiz derken şunları söyledi;

Yeni Nesil Gazetecilik programımız aynı zamanda sosyal sorumluluk projelerimizden biri olarak göze çarpıyor. Sektöre nitelikli gazeteciler kazandırmak buradaki hedeflerimizin başında geliyor. Anadolu Ajansı ve TRT de buna benzer projeleri hayata geçirdi. Ancak biz Basın İlan Kurumu olarak öne çıkmalıyız.

İzmir’de bu projeyi gerçekleştirmek isiyoruz. İzmir bu noktada önem verdiğimiz şehirlerden biri.

Basın Hayatı dergimiz büyük ilgi görüyor. Önemli kurum ve isimlerden olumlu geri dönüşler alıyoruz. Dergimize zengin bir içerik kazandırmak için il müdürlerimizden daha fazla destek bekliyoruz.

SERVİS MÜDÜRLÜKLERİ SUNUM YAPTI

İlk günün son oturumunda Genel Müdürlük bünyesindeki Koordinasyon ve İdare Müdürü Mehmet Çelik, Muhasebe Müdürü Furkan Demircioğlu, İlan Hizmetleri Müdürü İdris A.Çam, Kontrol Hizmetleri Müdürü İbrahim Delibaş, Bilgi İşlem Müdürü Emin Aksoy, Hukuk Müşaviri Gökhan Türkoğlu ve İstanbul İl Müdürü Mehmet Köşker de sorumluluk alanlarıyla ilgili sunumlarınu yaptı.

Bu gönderiyi paylaş