BİK ve BEBKA’dan Eskişehir Basınına Eğitim

BİK ve BEBKA’dan Eskişehir Basınına Eğitim

Basın İlan Kurumu (BİK) tarafından hazırlanan “Medya ve Dijital Reklamcılık Projesi” Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) desteği ile 31 Temmuz-1 Ağustos 2019 tarihleri arasında Eskişehir’de uygulanacak.

Eklenme: 23 Temmuz 2019 - 10:37

Yazılı basının ihtiyaçlarını belirlemek için yapılan çalışmalar sonucunda sektör temsilcilerinin görüşleri ile geliştiren “Medya ve Dijital Reklamcılık Projesi” kapsamında basın çalışanlarının reklamcılık sektörü hakkında bilgi ve becerileri güncellenerek, reklamcılığın ekonomik değeri hakkında farkındalık oluşturacak.

Bu projeyle, yerel gazetelerin gelirlerinin artırılması, illerdeki reklam potansiyelinin ortaya çıkarılıp, gazete ve internet siteleri ile ticari kuruluşlar arasında işbirliğinin temin edilmesi, basın işletmelerine ek kaynak yaratarak yayın hayatlarını devam ettirilmelerine yardımcı olunması, gazetecilik sektöründe istihdamın artırılması hedefleniyor.

Eğitim, talep edilen teknik desteğin içeriğinde belirtilen müfredata uygun olarak, alanında uzman eğitmenler tarafından verilecek. Program sonunda katılımcılara BİLSEM (Eskişehir Emine-Emir Şahbaz Bilim ve Sanat Merkezi) Ana Binasında düzenlenecek törenle “Medya ve Dijital Reklamcılık Eğitim Sertifikası” verilecek.

Bu gönderiyi paylaş