BİK ve DİKA’dan Kurumsal İletişim Eğitimi

BİK ve DİKA’dan Kurumsal İletişim Eğitimi

Basın İlan Kurumu (BİK), Dicle Kalkınma Ajansının (DİKA) yayınladığı 2017 Yılı Destek Programı kapsamında “Kamu Kurumlarında Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüklerinde Çalışan Personelin Kurumsal İletişim Uygulamaları ve Yönetimi Eğitimi” projesini başlatacak.

Eklenme: 2 Nisan 2018 - 06:46 / Son Güncelleme: 2 Nisan 2018 - 6:46

Eğitim Mardin, Batman, Şırnak ve Siirt illerinde yer alan Kamu Kurum ve Kuruluşlarının, Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü birimlerinde çalışan personeline yönelik olacak. 3-6 Nisan tarihleri arasında Dicle Kalkınma Ajansı Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilecek kurumsal iletişim eğitimi, deneyimsel öğrenme teknikleri ile desteklenecek. Eğitimle, ilgili birimlerde çalışanların bilgi ve becerilerinin güçlendirilmesi ve hizmet kalitesi niteliklerinin artırılması amaçlanıyor.

İl Emniyet Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü, İl Göç İdaresi Müdürlüğü, İllerde yer alan Valilikler ve Belediyeler gibi Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlükleri personeli birçok önemli görev icra etmekte. Kişiler bu görevleri yerine getirirken basın işletmeleri, basın çalışanları ve vatandaşlarla birebir iletişim halinde olmakta. Bu kapsamda basın işletmeleri ile basın çalışanlarının ve vatandaşla iletişim halinde olan personelin kurumsal iletişim dilini iyi kullanması, iletişim kalitesinin artırılması, personelin kendi arasındaki iletişimin güçlendirilmesi Kamu Kurum ve Kuruluşları için önemli bir konu haline gelmiştir.

BİK ve DİKA işbirliği ile gerçekleştirilecek bu eğitimle, kamu kurum ve kuruluşlarında basın ile alakalı çalışan personelin nitelikleri artırılarak, resmi kurumlarla vatandaş arasındaki diyaloğunun daha rahat sağlanması, kurumların ürettikleri hizmetlerde vatandaş memnuniyetinin artırılması, kamuya olan güven ve algının olumlu yönde değişmesi hedefleniyor.

Uygulama tarihi: 3-6 Nisan 2018

Yer: Dicle Kalkınma Ajansı Toplantı Salonu

Başlama saati: 10:00

 

Bu gönderiyi paylaş