BİK ve İŞKUR arasında işbirliği protokolü

BİK ve İŞKUR arasında işbirliği protokolü

Basın İlan Kurumu ile Türkiye İş Kurumu arasında aktif işgücü hizmetleri işbirliği protokolü imzalandı.

Eklenme: 20 Ekim 2016 - 15:22 / Son Güncelleme: 20 Ekim 2016 - 15:22

Basın İlan Kurumu (BİK) Genel Müdürü Yakup Karaca ve Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) Genel Müdürü Mehmet Ali Özkan imzalanan protokol sonrası açıklamalarda bulundu.

İki kurum arasında imzalanan bu protokolle, yazılı basın başta olmak üzere iletişim ve medya sektöründe çalışan veya çalışabilecek iş arayanlara ve üniversite öğrencilerine yönelik olarak İŞKUR programlarından yararlanılarak, ortak faaliyetler yürütülmesi amaçlanıyor.

BİK Genel Müdürü Yakup Karaca bir süredir İŞKUR ile aralarında ziyaretler olduğunu, bu ziyaretlerin sonucunda İŞKUR’un BİK için elverişli programlarından faydalanmaya başladıklarını aktardı. Sadece Genel Müdürlük olarak değil 41 ilde bulunan şubelerinin de bu programlardan yararlanması için süreçlere dahil edildiğini belirttiği konuşmasına şöyle devam etti;

Basın İlan Kurumu olarak basın sektörünün sorunlarına çözüm önerileri sunmaya çalışıyoruz. Yazılı basının nitelikli eleman istihdamı sorunu için İŞKUR’un iş ve meslek danışmanlığı, mesleki eğitim kursu, işbaşı eğitim programı, girişimcilik eğitim programları önemli ölçüde çözümler ihtiva ediyordu. Bu protokol bu konuda iyi, verimli ve işgücü piyasasının temellerinin oluşması adına ciddi bir adım oldu. Biz BİK olarak elimizden geldiğince kurumları destekliyor, işbirlikleri yaparak Türk basınının gelişimi için çalışmalarımızı sürdürüyoruz.”

BİK Genel Müdürü Yakup Karaca (sol), İŞKUR Genel Müdür Vekili Mehmet Ali Özkan (sağ)
BİK Genel Müdürü Yakup Karaca (sol), İŞKUR Genel Müdürü Mehmet Ali Özkan (sağ)

İŞKUR Genel Müdürü  Mehmet Ali Özkan, İŞKUR’un misyonunun işgücü piyasası ihtiyaçları doğrultusunda; iş ve işçi bulmaya aracılık hizmetini etkin bir şekilde sunmak, işgücünün istihdam edilebilirliğini artırmaya yönelik aktif programlar yoluyla istihdamı kolaylaştırmak olduğunu ifade ederek konuşmasına başladı. Özkan “Türkiye’nin inovasyon markası İŞKUR ile basının başat kurumu BİK’in ortaklaşa yürüteceği aktif işgücü hizmetleri işbirliği protokolünün hayırlı olmasını dilerim.” diyerek, iki kurum arasındaki protokolden memnuniyetini dile getirdi.

BİK

Bu gönderiyi paylaş