BİK’in Ankara bürokrasisine nezaket ziyaretleri devam etti

BİK’in Ankara bürokrasisine nezaket ziyaretleri devam etti

Basın İlan Kurumu idarecileri, kurumlar arası ilişkilerin geliştirilmesi, nezaket ziyaretlerinin yapılması, basın sektörünün gelişimi ve sektörün dijital dönüşümüne katkı sunacak fikirler konusunda görüşmeler yapmak amacıyla bir süredir Ankara’da bulunuyordu.

Eklenme: 28 Eylül 2016 - 16:35 / Son Güncelleme: 28 Eylül 2016 - 16:35

BİK – Birçok kurumu ve idareciyi programları kapsamında ziyaret eden Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Yakup Karaca, Kurum Genel Müdür Yardımcıları Cem Elçin ve Mustafa Canbey, görüşmelerin oldukça verimli geçtiğini vurguladı. Özellikle yakın zamanda resmileşecek olan Yönetmelik değişikliğiyle Kurumun yeni döneminin daha farklı olacağının altı çizildi.

BİK Heyeti, Kurumun Genel Kurul üyelerinden Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi dekanı Prof. Dr. Abdülrezak Altun ve Hukuk Fakültesi dekanı Prof. Dr. Muharrem Özen’i makamlarında ziyaret ettiler. Genel Müdür Yakup Karaca bu ziyaretlerde Basın Penceresinden Harb-ı Umumi ve Çanakkale kitabıyla birlikte Basın Hayatı dergisinin 15 Temmuz darbe girişimini konu alan özel sayısını dekanlara takdim etti.

Basın sektörünün gelişimi ve dijital dönüşümü hakkında fikir alışverişlerinde bulunulan bu ziyaretlerin ardından BİK Heyeti, Türkiye Ulusal Ajansı Başkanı Mesut Kamiloğlu‘na nezaket ziyaretinde bulundular. Genel Müdür ve Yardımcıları, Ajansın yeni dönem çalışmaları hakkında bilgiler alarak, iki Kurum arasındaki ilişkilerin geliştirilmesi üzerine görüşmeler yaptılar.

İki günlük yoğun Ankara programı kapsamında BİK Heyeti, bir dönem BİK Yönetim Kurulu ve Denetim Kurulu üyeliklerini ifa etmiş olan, Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu Başkanı Dr. Genç Osman Yaraşlı’yı da ziyaret ettiler. BİK Heyetine bu ziyarette Kurumun Yönetim Kurulu üyesi  Prof. Dr. Yusuf KARAKOÇ da eşlik etti.

Eylül ayında gerçekleşen atamalarla Ankara Valisi olan Ercan Topaca’yı makamında ziyaret eden Genel Müdür ve Yardımcıları, Başkent programını sonlandırdılar.

BİK

Bu gönderiyi paylaş