BİK’in Yeni Nesil Gazetecilik Eğitimi Başladı

BİK’in Yeni Nesil Gazetecilik Eğitimi Başladı

Basın İlan Kurumu’nun, dünyada bilgi teknolojilerinde yaşanan değişim ve dönüşümün gerekliliği konusunda, nitelikli insan kaynağı oluşturmak, yeni nesil gazeteci yetiştirmek amacıyla düzenlediği eğitim programı Kurumun Genel Müdürlük Binası’nda başladı.

Eklenme: 2 Nisan 2018 - 11:30 / Son Güncelleme: 2 Nisan 2018 - 11:30

Medya sektöründe çalışmak isteyenlerin analitik düşünme, sorun çözme, etkili iletişim kurabilme, haber yazım teknikleri ile fotoğraf çekimi konularında bilgi ve becerilerini artırmaya hedefleyen program kapsamında 37 katılımcı 90 saat boyunca eğitim alacak.

Basın sektöründe yaşanan değişime, sosyal medyadaki gelişmelere, teknoloji kullanımını etkinleştirmeye yönelik uygulamalı ve sistematik eğitimler vermeyi amaçlayan Yeni Nesil Gazetecilik Eğitim ve İstihdam Programı 6 hafta sürecek.

Program kapsamında katılımcılar medya tarihi, istihbarat haberciliği, kültür sanat haberciliği, televizyon haberciliği, politika haberciliği, röportaj teknikleri, ajans haberciliği, haber fotoğrafçılığı, basın hukuku, görsel habercilik, spor muhabirliği, televizyon spikerliği, dijital habercilik, haberde infografik ve görsellik, medya ve etik, haber toplama ve yazma konularında da eğitim alacaklar. 2 Nisan 2018 – 11 Mayıs 2018 tarihleri arasında gerçekleşecek eğitim sonunda adaylara katılım sertifikası verilecek.

Prof. Dr. Belkıs Ulusoy Nalcıoğlu’nun medya tarihi dersiyle başlayan eğitim; İsa Terli, İrfan Sapmaz, Ferhat Ünlü, Sabri Çelebioğlu, Av. Gökhan Küçük, Levent Güneş gibi alanında uzman akademisyen ve gazetecilerin sunumlarıyla devam edecek. Eğitimlerini tamamlayanlara İŞKUR’un İşbaşı Eğitim Programı kapsamında, İstanbul’da yayımlanan gazetelerde staj ve işbaşı yapma imkânı da sağlanacak.

Bu gönderiyi paylaş