BİK’ten Erzincan’da eğitim ve bilgilendirme toplantısı

BİK’ten Erzincan’da eğitim ve bilgilendirme toplantısı

Basın İlan Kurumu Erzurum Şube Müdürlüğü tarafından Erzincan’da kamu kurumları ve gazete temsilcilerine yönelik eğitim ve bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Eklenme: 23 Eylül 2020 - 08:58 / Son Güncelleme: 23 Eylül 2020 - 8:58

Basın İlan Kurumu 1 Ekim 2020 tarihinden itibaren Erzincan ilinde hizmet vermeye başlayacak. Erzurum Şube Müdürlüğüne bağlı olarak faaliyetini sürdürecek olan Erzincan’da kamu kurumları ve gazetelerle toplantı yapıldı.

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi toplantı salonunda kamu kurumlarının ihale ve ilan birimlerinin sorumlularına yönelik uygulamalı eğitim verildi. Erzurum Şube Müdürlüğü personeli Ali Aktaş tarafından yapılan sunum ile resmi ilan ve reklamların gönderilmesi ve sürecin nasıl işleyeceğine dair bilgi verilerek katılımcıların soruları cevaplandırıldı.

Resmi ilan ve reklam yayınlama hakkını haiz gazetelerin yetkilileri ise İletişim Başkanlığı Erzincan Bölge Müdürlüğü toplantı salonunda bir araya gelindi. Gazete yetkililerine 1 Ekim 2020 tarihinden itibaren yapmaları gerekenler ile İlan Bilişim Sistemi (İLANBİS) kullanımı ve işleyiş ve mevzuat hakkında bilgi aktarıldı.

BİK Erzurum Şube Müdürü Tahsin Şahin 1 Ekim 2020 tarihinde Erzincan’a hizmet vermeye başlayacaklarını belirterek, “Kamu kurumlarımız ve gazete yetkilileri ile bir araya gelerek resmi ilan ve reklamların gönderilmesi, yayınlatılmasına dair süreç ve mevzuat hakkında bilgi sunduk. Bugün gelinen noktada Resmi ilanlar hem gazetenin basılı nüshasında, hem internet sitesi hem de Kurumumuzun resmi ilan portalı www.ilan.gov.tr’de yayınlatılmaktadır. Dijital altyapımız ile dünyanın her yerinden takip edilebiliyoruz. Gazetelerimiz için 2 yıllık bir uyum süreci olmakla birlikte el birliği ile bu süreci yöneteceğiz” diye konuştu.

BİK Erzurum Şube Müdürü Tahsin Şahin, “ Erzincan Valimiz Sn. Mehmet Makas başta olmak üzere bu süreçte bize destek olan ve koordineli olarak çalıştığımız Erzincan Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Sn. Kemal Akpınar ile gazetelerle yaptığımız toplantıda bize ev sahipliği yapan İletişim Başkanlığı Bölge Müdür V. Sn. Yahya Tekin ve toplantılarımıza iştirak eden kamu kurum temsilcileri ile hizmet alanımıza dahil olacak gazete yetkililerine teşekkür ediyorum. Tüm kurumlarımız için hayırlı olsun” dedi.

 

 

Bu gönderiyi paylaş