BİK’ten ‘Medyada Reklamcılığın Geliştirilmesi’ eğitimi

BİK’ten ‘Medyada Reklamcılığın Geliştirilmesi’ eğitimi

Basın İlan Kurumu Proje Geliştirme Birimi tarafından Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansının yayınladığı 2018 Yılı Destek Programı çağrısı üzerine hazırlanan “Medyada Reklamcılığın Geliştirilmesi Projesi ” eğitimi 17-19 Temmuz tarihleri arasında Ordu’da gerçekleştirilecek.

Eklenme: 12 Temmuz 2018 - 13:09 / Son Güncelleme: 12 Temmuz 2018 - 13:09

Ordu ilinde yayın yapan Resmi ilan ve reklam yayınlama hakkını haiz 23 gazetenin çalışanlarından toplam 26 personelin katılması planlanan eğitimde, deneyimsel öğrenme teknikleri ile reklamcılık sektörü hakkında bilgi ve becerilerinin güçlendirilmesi, ekonomik bir değer olarak gazete işletmelerinde reklamcılığın farkındalığının oluşturulması ve bölgenin kalkınması ve tanıtımına katkı sağlanması amaçlanıyor.

750 bin nüfusa sahip ve BİK aracılığıyla resmi ilan ve reklam yayımlayan 24 yerel gazetenin yayın yaptığı Ordu İlinin büyüklüğü ve gazete sayısı göz önünde bulundurulduğunda eğitim sonrası doğrudan etkilenecek kitlenin oldukça fazla olduğu görülmektedir.

Ordu ilindeki alt vasıflı gazeteler ile internet haberciliği yapan ve ilgili duyanlar da eğitime katılabilecek. Katılımcıların reklamcılık temel eğitimi ile günümüz teknolojileriyle hayatımıza giren dijital reklam alanında niteliklerini geliştirilmesi hedefleniyor.
Eğitim müfredata uygun olarak alanında uzman eğitmenler tarafından verilecek ve eğitim sonucunda katılımcılar “Medyada Reklamcılığın Geliştirilmesi Projesi ” sertifikası almaya hak kazanacak.

Bu gönderiyi paylaş