BİK’ten Ünye Belediyesi’ne teşekkür plaketi

BİK’ten Ünye Belediyesi’ne teşekkür plaketi

Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar’a Basın İlan Kurumu Ordu İl Müdürlüğü tarafından teşekkür plaketi verildi. Plaket törenine Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, Basın İlan Kurumu Ordu Şube Müdürü Murat Yürekli, Canik Gazeteciler Derneği Başkanı Ali Öztürk ile Ünye’deki yerel medya temsileri katıldı.

Eklenme: 25 Mayıs 2017 - 12:51 / Son Güncelleme: 25 Mayıs 2017 - 12:51

Ordu BİK- Ünye’de yayın yapan gazeteler başta olmak üzere, yerel medyaya önemli katkılar sunan Ünye Belediyesi’nin katkılarının takdire şayan olduğunu belirten Basın İlan Kurumu Ordu Şube Müdürü Murat Yürekli, “Anadolu’da özellikle yerel gazetelerimizin son yıllarda dijital mecraya karşı ciddi bir mücadele verdiğini görüyoruz. Basın İlan Kurumumuz da bu süreçte yerel medyaya ciddi destekler veriyor. Bunun yanında yerel gazetelerimize yaşam mücadelesinde en önemli desteğin de yerel yönetimler tarafından verildiğini biliyoruz. Bu kapsamda Ünye Belediyesi çok kısa sürede dikkatimizi çekti. Şu anda Ünye’de resmi ilan alan bir gazetemiz var Ancak kurumumuz aracılığı ile reklam alan gazete sayımız 6 adettir. Bu çerçevede sosyal sorumluluk bilinci çerçevesinde yerel gazetelerimize desteklerini esirgemeyen sayın Belediye Başkanımıza basınımız adına kurumumuzun plaketini takdim ediyoruz” diye konuştu.

Canik Gazeteciler Derneği Başkanı Ali Öztürk ise “Ünye Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Çamyar, sadece Ünye’de ki tüm gazetelere değil, Ünye dışında ki gazetelere ve hatta televizyonlara da desteğini gösteriyor. Bunun diğer kamu kurum ve kuruluşlarına da örnek teşkil etmesini diliyorum” dedi.

Plaket törenine Çamyar veYürekli’nin yanı sıra İlçede bulunan gazeteciler de katıldı.

Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar ise yaptığı konuşmada “Basın bizim aynı zamanda hem gözümüz kulağımız, hem de bizim ağızımız. Bizim söylediğimiz cümleler geniş kitlelere ancak basın aracılığı ile ulaşabiliyor. Bu kapsam da Ordu ve Ünye Türkiye ortalamasının üzerinde bir sayıda medya kuruluşu barındırıyor. Bu anlamda da basın kuruluşları anlamında bizler herkese eşit mesafede durmayı ilke edindik. Yerel Medyamızı ayakta tutmalıyız ki çalışmalarımızı kamuoyuna aktarabilsinler. Tabi bunu yaparken de doğru, ilkeli ve tarafsız habercilik anlayışından taviz vermemeleri gerekiyor. Medya kuruluşlarımız da bu minvalde yayıncılık faaliyetlerini yürütmeye devam ediyorlar. Ben kendilerine teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Daha sonra Basın İlan Kurumu Ordu Şube Müdürü Murat Yürekli, Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar’a yerel medyaya verdiği desteklerden ötürü plaket takdim etti.

Bu gönderiyi paylaş