Bursa’da yeniden “Yeni Nesil Gazetecilik Eğitimi” zamanı

Bursa’da yeniden “Yeni Nesil Gazetecilik Eğitimi” zamanı

Basın İlan Kurumu (BİK) Bursa Şube Müdürlüğü ve İŞKUR Bursa İl Müdürlüğü işbirliği ile organize edilen “Yeni Nesil Gazetecilik Eğitim ve İstihdam Programı” eğitimi 12 Mart 2018 Pazartesi günü başlayacak.

Eklenme: 9 Mart 2018 - 16:56 / Son Güncelleme: 9 Mart 2018 - 16:56

Eğitim, bilgi teknolojilerinde yaşanan değişim ve dönüşüm ile birlikte nitelikli insan kaynağı oluşturmak, yeni nesil gazeteci yetiştirmek amacıyla, BİK Bursa Şube Müdürlüğü tarafından ikinci kez düzenleniyor.

İletişim Fakültesi onaylı müfredat kapsamında 13 farklı ders başlığı altında teorik ve pratik eğitimlerin verileceği kurs ile gazeteci adayları sektöre hazır hale getirilecek. Kursa katılarak sertifika almaya hak kazananlar, İŞKUR’un desteğiyle gazetelerin fikir işçisi kadrosunda doğrudan yer alabilme imkânına sahip olacak.

2017 yılında Bursa ilinde birincisi düzenlenen kursa 40 gazeteci adayının katılımı sağlanmış, katılımcıların 27’si çeşitli medya kuruluşlarında istihdam edilmişti.

Ön kayıtların 28 Şubat 2018 Çarşamba günü sona erdiği Yeni Nesil Gazetecilik Eğitim ve İstihdam Programının ikincisinde, katılımcılarının Genel Sağlık Sigorta Primleri kurs süresince İŞKUR tarafından ödenecek.

Bu gönderiyi paylaş