Bursalı gazeteci adaylarına istihdam imkanı

Bursalı gazeteci adaylarına istihdam imkanı

Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu’nun talimatıyla Bursa’da ikincisi düzenlenen Yeni Nesil Gazetecilik Eğitim ve İstihdam Programı için kayıtlar başladı.

Eklenme: 31 Ocak 2018 - 08:49 / Son Güncelleme: 31 Ocak 2018 - 8:49

Basın İlan Kurumu tarafından düzenlenecek olan Yeni Nesil Gazetecilik Eğitim ve İstihdam Programı için ön kayıtlar başladı. Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu’nun talimatıyla Basın İlan Kurumu Bursa Şube Müdürlüğü ve İŞKUR Bursa İl Müdürlüğü işbirliği ile organize edilen eğitim programıyla medya sektöründe nitelikli eleman istihdamının artırılması amaçlanıyor.

Bilgi teknolojilerinde yaşanan değişim ve dönüşüm ile birlikte nitelikli insan kaynağını oluşturmak, bir başka ifadeyle; yeni nesil gazeteci yetiştirmek amacıyla Basın İlan Kurumu Bursa Şube Müdürlüğü tarafından istihdam amaçlı eğitim programının ikincisi hazırlandı.

İletişim Fakültesi onaylı müfredat kapsamında 13 farklı ders başlığı altında teorik ve pratik eğitimlerin verileceği kurs ile gazeteci adayları sektöre hazır hale getirilecek. Kursa katılarak sertifika almaya hak kazananlar, İŞKUR’un desteğiyle gazetelerin fikir işçisi kadrosunda doğrudan yer alabilme imkânına sahip olacak.

Ön kayıtları alınmaya başlanan kursun Mart ayında başlaması planlanıyor. 2017 yılında Bursa ilinde birincisi düzenlenen kursa 40 gazeteci adayı katılım sağlarken, katılımcıların 27’si çeşitli medya kuruluşlarında istihdam edildi.

İletişim Fakültesi mezunları öncelikli olmak üzere, Sosyal Bilimler ağırlıklı Fakülteleri ile lise mezunu (tercihen iletişim meslek liselerden) olup, basın sektöründe kariyer yapmak isteyenlerin; Basın İlan Kurumu Bursa Şube Müdürlüğü ile iletişime geçerek 28 Şubat 2018 Çarşamba gününe kadar kurs için ön kayıt yaptırması gerekiyor.

Yeni Nesil Gazetecilik Eğitim ve İstihdam Programı katılımcılarının Genel Sağlık Sigorta Primleri kurs süresince İŞKUR tarafından ödenecek.

Bu gönderiyi paylaş