Çam: İlanların elektronik ortamda duyurulmasına önem veriyoruz

Çam: İlanların elektronik ortamda duyurulmasına önem veriyoruz

Basın İlan Kurumu’nun şubesi bulunan yerlerdeki resmi ilan yayınlanan gazetelerde çalışan basın mensuplarına yönelik eğitim semineri İlan Hizmetleri Müdürü İdris A.Çam’ın sunumuyla devam etti.

Eklenme: 3 Ekim 2016 - 15:39 / Son Güncelleme: 3 Ekim 2016 - 15:39

KOCAELİ/BİK-  Kocaeli’nin Darıca ilçesinde bulunan Bayramoğlu Tatil Köyü’nde düzenlenen gazetecilere yönelik seminerine İlan Hizmetleri Müdürü İdris A. Çam, resmi ilan ve reklam yayınlayan gazeteler ile Basın İlan Kurumu Mevzuatına dair ayrıntılı bilgi verdi.

Büyükşehir yasasında 6360 v 6447 sayılı kanunlarla yapılan değişikliklerle Büyükşehir Belediyesi statüsüne haiz 14 ilin Büyükşehir sınırları İstanbul ve Kocaeli illerinde olduğu üzere, il mülki sınırları şeklinde yeniden belirlendiğini söyleyen İdris Çam, ‘Kanunla 14 ilde, bunlar Aydın, Balıkesir, Denizli, Hatay, Malatya, Manisa, Kahramanmaraş, Mardin, Muğla, Ordu, Tekirdağ, Trabzon ve Van illeri Büyükşehir oldu. Bu şekilde valiliklerin görev alanında bulunan yaklaşık 340 resmi ilan yayını ile alakalı gazete mevzuatımızın ilgili maddeleri uyarınca kurumumuz görev alanına dahil oldu. Hâlihazırda Türkiye genelinde 41 şube müdürlüğümüz faaliyet gösteriyor’ dedi.

Kurum olarak görev alanındaki gazetelere 242,118,80 Türk Lirası tutarında resmi ilan, 89,762,773,63 Türk Lirası hususi ilan ve reklam, Valiliklerin görev alanında yer alan gazetelere ise 53,918,184,58 Türk Lirası olmak üzere toplam 385,799,817,01 Türk Lirası resmi ilan ve reklam dağıttıklarını söyleyen Çam, değişen ve gelişen teknolojiyle birlikte kurum olarak elektronik ortam üzerinden ilanların ilgililere duyurulmasına büyük önem verdiklerini ve bu yönde çalışmalarının devam ettiğini belirtti.

Sunumun ardından gazetecilerle soru cevap kısmına geçildi.

Bu gönderiyi paylaş