Canbey’den Kastamonu Üniversitesi Rektörüne ziyaret

Canbey’den Kastamonu Üniversitesi Rektörüne ziyaret

Öğrencilere konferans vermek için Kastamonu’ya gelen Basın İlan Kurumu (BİK) Genel Müdür Yardımcısı Dr. Mustafa Canbey, Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Seyit Aydın’ı makamında ziyaret etti.

Eklenme: 22 Mart 2018 - 20:21 / Son Güncelleme: 22 Mart 2018 - 20:21

Kastamonu Üniversitesi İletişim Fakültesi Medya ve İletişim Topluluğunun daveti üzerine Kastamonu’ya gelen Canbey, ilk olarak Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Seyit Aydın’ın makamında ziyaret ederek bir süre görüştü.

Ziyaret nedeniyle Genel Müdür Yardımcısı Canbey’e teşekkür eden, Rektör Aydın, Basın İlan Kurumu’nun göz bebeği kuruluşlardan biri olduğunu belirtti. Aydın, “Genel Müdür yardımcımız üniversitemize şeref verdiler. İletişim fakültesi talebeleriyle buluştular. Bu buluşmada esas itibariyle çocuklarımızın iyi eğitim görmesine fayda verecek tecrübe aktarma şeklinde oldu. Gençlerimiz bu söyleşiden faydalanmış oldular. Basın İlan Kurumumuz göz bebeği kuruluşlarımızdan, bir üniversite olarak faydalanmış olmamız bizi çok sevindiriyor.” şeklinde konuştu.

GENÇ İLETİŞİMCİLERE KATKI VERMEK İSTİYORUZ

BİK Genel Müdür Yardımcısı Canbey de Rekör Aydın’a misafirperverlik için teşekkür ederek, üniversitenin çok önemli etkinliklere ev sahipliği yaptığını söyledi.

Canbey, “Üniversitemiz özellikle Türkiye Cumhuriyetlerindeki gençlerle kapısını açmış olmasına memnun oldum. Şuan 2 binin üzerinde yabancı öğrenci burada eğitim görüyor. Biz de İletişim Fakültesindeki öğrencilerle bir araya gelmek için buradayız. İletişim fakültesi öğrencisi ve aynı zamanda üniversitede kısmen hocalık yapan birisi olarak sorunları birebir yerinde görme fırsatı buldum. Öğrencilerin sadece teoride kalması dezavantaj olabiliyor. Bugün geldiğimiz noktada öğrencilerimizin sahayı bilmeleri, bu sektörde çalışan insanları tanımaları ve tecrübelerinden istifade etmeleri gerçekten önemli. Biz de arkadaşlarımıza katkı sunabilirsek, kurumumuzu anlatabilirsek, kurumumuzun bilinirliğine ve farkındalığına bir kaç cümle ilave yapabilirsek herkes için kazanım olur.” dedi.

Ziyaret sonrası Rektör Aydın, ziyaret anısına Basın İlan Kurumu Genel Müdür Yardımcısı Dr. Mustafa Canbey’e hediye takdim etti. Basın İlan Kurumu tarafından yayımlanan, 15 Temmuz anısına BİK tarafından hazırlanan “15 Temmuz ve Manşetler” kitabını Rektör’e hediye eden Mustafa Canbey daha sonra Güzel Sanatlar Fakültesi’nde düzenlenen resim sergisinin açılışına katılarak Rektör ile birlikte açılış kurdelesini kestiler.

Bu gönderiyi paylaş