Çorum Basınının Efsane İsmi BİK Belgeselinde

Çorum Basınının Efsane İsmi BİK Belgeselinde

Basın İlan Kurumu (BİK), yerel basının duayen isimleriyle görüşerek, onların gazetecilik hayatlarını, basın tarihine geçmiş hikayelerini belgesel yapmaya devam ediyor. Çorum basınının usta ismi Mehmet YOLYAPAR belgeseli hazırlanarak, kamuoyunun dikkatine sunuldu.

Eklenme: 25 Ekim 2019 - 14:06

Hitit uygarlığının beşiği Çorum’da 1970 yılından beri gazetecilik yapan Mehmet YOLYAPAR, yerel gazetelerle tanışmasını, mesleğinde yaşadığı önemli olayları, kendisini Anadolu’da önemli gazeteciler arasına koyan hatıralarını BİK ekibiyle paylaştı.

Ortaya çıkan belgesel Kurumun sosyal medya hesaplarında yerini alırken, basın tarihi için de kıymetli bir arşive dönüştü.

Kurtuluş Savaşı yıllarından beri yerel gazete çıkan bir kent olan Çorum’da gazetecilik yapan YOLYAPAR, bölge insanı için aynı zamanda sözü tesirli bir kanaat önderi. 17 Eylül 1985 tarihinde başlayan Çorum Haber gazetesindeki yolculuğu hala devam ediyor. Sadece ilin değil, Türkiye’nin de dikkatini çeken haberler yaparak, yeni nesil gazetecilere ilham olmaya devam ediyor.

Mehmet YOLYAPAR’ın “Çorum’un, hem de Saat Kulesi’nin hemen yanındaki en merkezî mahallesinde, Yeniyol Mahallesi’nde doğup büyümüş bir evlâdı olarak, bu kenti daha iyiye, daha güzele doğru dönüştürme ve geliştirme adına kendimi sorumlu hissediyorum.” diyerek üstlendiği sorumluluğu, BİK tarafından hazırlanan belgeselde izlemek mümkün.

Belgeselin röportajını Mevlüt ÇİFTÇİ yaparken, kamera ve kurguda Ufuk KÜÇÜKYILMAZ yer aldı.

Bu gönderiyi paylaş