Covıd-19 Pandemisine İlişkin Genel Kurul Kararının Süresi 30 Nisan’da Sona Erecek

Covıd-19 Pandemisine İlişkin Genel Kurul Kararının Süresi 30 Nisan’da Sona Erecek

Covid-19 salgınında, resmî ilan yayınıyla alakalı süreli yayınların mağduriyet yaşamamaları için Kurumumuz tarafından bir takım kararlar alınmıştı. Mücbir sebep olarak baskı-bayi-aboneye ilişkin iki yıl boyunca yapılan uygulama 30 Nisan 2022 tarihi itibarıyla sona erecek.

Eklenme: 22 Nisan 2022 - 17:17

Dünyayı etkisi altına alan ve ülkemizin de etkin bir şekilde mücadele ettiği Covid-19 küresel salgını dolayısıyla Cumhurbaşkanlığı, Bakanlıklar ve ilgili Kurumlarının aldığı karar ve uygulamalar çerçevesinde birçok tedbir alınmıştı.

Covid-19 salgını sebebiyle gündelik yaşamın bir parçası olan süreli yayınların mevzuat gereği yerine getirmek zorunda olduğu şartlar bakımından olumsuz etkilenmemesi ve gazetecilik faaliyetlerinin eksiksiz olarak sürdürülebilmesi için yaşanılan bu zorlu süreçte Kurumumuzca süreli yayınları destekleyen bazı tedbirler uygulamaya konulmuştu. Salgınla mücadelede gelinen nokta göz önünde bulundurulmak suretiyle 215 sayılı Genel Kurul Kararının hâlihazırda uygulanmakta olan fiili satış (baskı-bayi-abone) ile alâkalı maddesinin süresi 30 Nisan 2022 tarihinde sona erecek olup; 1 Mayıs 2022 tarihi itibarıyla, resmî ilan yayını ile alâkalı gazetelerin salgın öncesinde olduğu gibi yayın yerlerine göre fiili satış hükümlerini yerine getirmesi gerekmektedir

Bu gönderiyi paylaş