DAKA, BİK’in Projesini Onayladı

DAKA, BİK’in Projesini Onayladı

Basın İlan Kurumu Proje Geliştirme Birimi’nin sunduğu, “Valilik İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlükleri Çalışanlarının Kurumsal İletişim Niteliğinin ve Kalitesinin Artırılması” konulu proje, Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı tarafından kabul edildi.

Eklenme: 16 Mart 2017 - 13:49 / Son Güncelleme: 16 Mart 2017 - 13:49

Avrupa Birliği hibe programları kapsamında, Erasmus+ projesini hayata geçiren Basın İlan Kurumu, Kalkınma Bakanlığı’nın koordinasyonunda, ülkemizin değişik bölgelerinde kurulan Kalkınma Ajansları’nın uygun çağrılarına yaptığı başvurularından biri daha onaylandı. Kurumun Proje Geliştirme Birimi’nin hazırladığı ve Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı’na (DAKA) sunduğu proje ‘Bitlis, Hakkâri, Muş ve Van Valilikleri Halkla İlişkiler Müdürlüğü personelinin Kurumsal İletişim Niteliğinin ve Kalitesinin Artırılması’ oldu.

Basın İlan Kurumu Van Şube Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilecek proje ile TRB2 bölgesinde yer alan Bitlis, Hakkâri, Muş ve Van Valiliklerinin Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden ikişer kişiye Nisan ayı içerisinde 4 gün süreyle kurumsal iletişim yaklaşımları konusunda eğitim verilecek. Deneyimsel öğrenme teknikleri ile desteklenen personelin bilgi ve becerileri güçlendirilerek hizmet kalitesinin niteliklerinin arttırılması hedefleniyor.

Neden kurumsal iletişim eğitimi?

BİK Proje Geliştirme Birimi neden kurumsal iletişim eğitimi ile ilgili bir proje hazırladıklarını “Kamu kurumlarının halkla ilişkiler birimlerinde verilecek ‘Kurumsal İletişim Niteliğinin ve Kalitesinin Artırılması Eğitimi’  vatandaşın devlete olan güveninin artmasına, talep ve isteklerini en iyi şekilde ifade etmesine, basının kamu kurum ve kuruluşlarıyla rahat bir şekilde iletişimde olmasına ve onlarla ilgilenen personelin iletişim dilini çok iyi kullanmasına, bölge insanının devlete karşı olan tutum ve bağlılığının artmasına katkı sağlayacaktır.” sözleriyle ifade etti.

BİK sosyal sorumluluk projeleriyle ön plana çıkıyor

Ülke genelinde kurumsal dönüşüm süreçlerini yönetecek olan insan kaynağının kurumsal iletişim dilini kullanma niteliklerinin artırılması ve bilişim teknolojisinden daha fazla yararlanılması, BİK’in sosyal sorumluluk kapsamında ele aldığı öncelikli konular arasında yer alıyor.

Projeyle, bölgedeki hedef kitlenin sempatisinin kazanılması, halk üzerinde devletin güven ve inandırıcılığının pekiştirilmesi, medyada kurumsal faaliyetlerin daha fazla yer almasının sağlanması, bölgesel kalkınmanın gerçekleştirilmesi için güven ortamının oluşturulması hedefleniyor.

Bu gönderiyi paylaş