Denizli’de Dijital Reklamcılığın Geliştirilmesi Eğitimi Başladı

Denizli’de Dijital Reklamcılığın Geliştirilmesi Eğitimi Başladı

Basın İlan Kurumu (BİK) tarafından hazırlanan ve Güney Ege Kalkınma Ajansı’nın (GEKA) desteğiyle gerçekleştirilen “Yerel Gazetelerde Dijital Reklamcılığın Geliştirilmesi Eğitimi” Denizli’de başladı.

Eklenme: 13 Mart 2018 - 10:08 / Son Güncelleme: 13 Mart 2018 - 10:08

Yerel Gazetelerde Dijital Reklamcılığın Geliştirilmesi eğitim programı, BİK Proje Koordinatörü Cenk Koray Doğan ve BİK Denizli Şube Müdürü Mesut Kezer’in açılış konuşması ile Denizli Gazeteciler Cemiyeti Konferans Salonu’nda başladı. İki gün sürecek olan programın ilk gün eğitimi Uşak Üniversitesi İletişim Fakültesi öğretim görevlisi Ali Mutlu tarafından verildi. ‘Dijitalleşmenin Dünü, Bugünü ve Geleceği’ konusuyla başlayan eğitim, ‘Türkiye’de ve Dünyada Reklamcılık Olgusu, Dijital Reklam ve Reklamcılık’, ‘Reklamcılıkta Araştırma Tasarımı ve Etki Ölçümü’ başlıklarıyla devam etti.

Yerel gazetelerin desteklenmesi, gazetelerin varlıklarını devam ettirebilmesi, yerel ekonominin gelişebilmesi, istihdamın artırılması için hazırlanan eğitim programına, Denizli ilindeki gazetelerin reklam bölümlerinde çalışanlar katılıyor.

Eğitim sonunda Denizli’de resmi ilan yayınlama hakkını haiz 11 yerel gazetenin 22 katılımcısına BİK ve GEKA tarafından “Yerel Gazetelerde Dijital Reklamcılığın Geliştirilmesi Projesi” konulu sertifika verilecek.

Bu gönderiyi paylaş