Denizli’de ilçe gazetelerine yönelik bilgilendirme toplantısı yapıldı

Denizli’de ilçe gazetelerine yönelik bilgilendirme toplantısı yapıldı

Basın İlan Kurumu Denizli Şube Müdürlüğü tarafından resmi ilan ve reklam yayınlama hakkını haiz gazete temsilcilerine yönelik bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Eklenme: 13 Kasım 2020 - 08:48 / Son Güncelleme: 13 Kasım 2020 - 8:48

Basın İlan Kurumu Denizli Şubesi ile ilde bulunan resmi ilan ve reklam yayınlama hakkını haiz altı ilçe gazetesi imtiyaz sahibiyle toplantı gerçekleştirdi.

Yazılı basının sahada karşılaşmış olduğu sorunlar ve çözüm önerileri ile birlikte gelir ve kalite artırmaya yönelik Şubenin aldığı tedbirlerin görüşüldüğü toplantıda; dünyayı da etkisi altına alan coronavirüs salgını dolayısıyla gazetelerin bu süreçte yapılması gerekenler, basın mensubu arkadaşların görevlerini ifa ederken uyması gereken kurallara azami seviyede uyulmasının önemine değinilmiştir.

Covid-19 küresel salgını dolayısıyla sahada zor ve riskli şartlar altında çalışan gazetecilere ve yayınlarını aksatmadan sürdüren yazılı basına destek olmak amacıyla Basın İlan Kurumu tarafından alınan destek paketi tedbirlerinin ayrıca değerlendirildiği toplantıda gazete temsilcileri destek paketleri karşısında duydukları memnuniyeti dile getirerek başta Genel Müdür Rıdvan Duran olmak üzere emeği geçen herkese teşekkürlerini iletti.

Şube Müdürü İdris Cirit, gerçekleşen toplantıda sektörün geleceği ve dijital dönüşüm konularına detaylı bir şekilde değinerek “ilçe gazetelerinin yazılı basından edindiği sorumlu ve etik gazetecilik kültürünü internetteki mecralarına zaman kaybetmeden adapte etmeleri gerekiyor” dedi.

Toplantı sonunda katılımcılara Basın İlan Kurumu yayınlarından çıkan , Dr. Mehmet Gedizli’ye ait ‘’Söyleyebilmek, Okuyabilmek, Yazabilmek, Türkçede Karşıt Benzer Anlamlı Kelimeler, Türkçede Benzer Anlamlı Kelimeler, Türkçenin Fiiller Sözlüğü, Türkçede Öbek İsimler Sözlüğü, Türkçenin İsimler Sözlüğü’’ isimli kitaplarından oluşan hediye seti takdim edildi.

Bu gönderiyi paylaş