Dijital Dönüşüm Çalıştaylarının İkincisi Diyarbakır’da yapılacak

Dijital Dönüşüm Çalıştaylarının İkincisi Diyarbakır’da yapılacak

“Yeni Nesil Gazetecilik” kapsamında yürüttüğü projelerle internet gazeteciliğinin, yerel basın işletmeleri için fırsata dönüştürülmesine katkı sunmayı amaçlayan Basın İlan Kurumu’nun, Erasmus+ K3 kapsamında 7 bölge / 7 ilde düzenlediği “Gençlerin Katılımı ile Yerel Yazılı Basının Dijital Dönüşümü Çalıştayları”nın ikincisi Diyarbakır’da gerçekleşecek.

Eklenme: 6 Mart 2017 - 10:14 / Son Güncelleme: 6 Mart 2017 - 10:14

Moderatörlüğünü, İstanbul Ticaret Üniversitesi öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Ahmet Oğuz Demir’in yapacağı çalıştay, Dicle Üniversitesi Havuzbaşı Sosyal Tesisleri’nde 7 Mart 2017 Salı günü saat 10:00’da Basın İlan Kurumu Proje Koordinatörü Cenk Koray Doğan’ın konuşmasıyla başlayacak.

Erasmus + K3, Avrupa Birliği Bakanlığı’nın Gençler ve Gençlik Alanında Karar Alıcılar Arasında toplantılar, tartışmalar yapmak ve istişarelerde bulunmak üzere tasarladığı bir program. Bu kapsamda çalıştaya, yapılan başvurular sonucu bölge çevresinden seçilen 25 genç katılacak.

Katılımcılar, “Yeni Medya ve Yeni Gazetecilik” ve “İnternet Gazeteciliği ve Yeni Standartlar” başlıklı konuları müzakere edecekler, beyin fırtınası yaparak görüş, fikir ve önerilerini sunacaklar.
Diğer bölgelerdeki çalıştaylar da yapıldıktan sonra, iki günlük ‘Ana Yapısal Diyalog Forumu’ düzenlenecek, genel bir değerlendirme sonunda, oluşturulan Rapor, Politika Öneri Belgesi ve Proje

Sonuç Kitapçığı bütün üst düzey yetkililere Basın İlan Kurumu tarafından iletilecek.

Çalıştaylar hakkında bik.com.tr ve yeninesilgazetecilik.com adreslerinden bilgi alınabilir.

Bu gönderiyi paylaş