Dijital ilan panomuz yenilendi

Dijital ilan panomuz yenilendi

Resmi ilan yayınlama hakkı bulunan gazetelerin basılı nüshaları ile internet sitelerinde yayımlanan resmi ilanların dijital ortamda gösteriminin yapıldığı www.ilan.gov.tr dijital pano (widget) uygulaması yenilendi.

Eklenme: 6 Eylül 2017 - 11:04 / Son Güncelleme: 6 Eylül 2017 - 11:04

Resmi ilanların duyurulmasında tamamlayıcı bir unsur olan dijital ortamda resmi ilan yayını, www.ilan.gov.tr ile daha efektif hale geldi.

Gazetelerin internet sitelerini ziyaret eden kullanıcılar, Basın İlan Kurumunun (BİK) resmi ilan portalı www.ilan.gov.tr’ye ait dijital pano (widget) uygulaması sayesinde İcra, İhale, Tebligat ve Personel ana kategorilerine ait resmi ilanların ön izlemelerine ulaşıyor.

Görüntülenmek istenilen ilan tıklandığında ise www.ilan.gov.tr sitesinde gazeteler için ayrılan sayfaya yönlendirilen ziyaretçi, ilgili gazetede yayımlanan resmi ilanları inceleyebiliyor.

Kurumumuz tarafından e-dönüşüm politikası kapsamında başlatılan dijital uygulamaların sistemimizde tutulan kayıtlarına bakıldığında 2017 yılının ilk yedi ayında toplam 91.997 adet resmi ilan gazetelerin kâğıt basılı nüshalarıyla birlikte eş anlı olarak bu gazetelerin internet haber sitelerinde yayımlanmış, aynı gazetelerin internet haber sitelerinde yer alan dijital pano (widget) üzerinden Kurumumuz resmi ilan portalı olan www.ilan.gov.tr sitesine 2.654.968 adet ziyaretçi trafiği sağlanmıştır.

Kurumumuzun ilan portalı www.ilan.gov.tr ilgili aylarda toplam 982.269 kişi tarafından ziyaret edilmiştir. Ayrıca www.ilan.gov.tr adresi üzerinden 2017 yılının ilk yedi ayında Google Analytics verilerine göre 7.422.957 sayfa görüntülemesi yapılmıştır.

BİK, resmi ilanların kamuoyuna daha etkin bir şekilde duyurulması hususunda gerekli çalışmaları aralıksız sürdürmektedir.

Bu gönderiyi paylaş