Dijital Mevkute Platformu Projesi, Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarı Arısoy’a sunuldu

Dijital Mevkute Platformu Projesi, Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarı Arısoy’a sunuldu

Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Yakup Karaca, Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarı Ömer Arısoy’a Dijital Mevkute Platformu Projesi hakkında bilgi vererek dosyasını sundu.

Eklenme: 27 Nisan 2017 - 13:13 / Son Güncelleme: 27 Nisan 2017 - 13:13

Genel Müdür Karaca, Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarlığı’na atanan Arısoy’a “hayırlı olsun” ziyaretinde bulunarak başarı dileklerini iletti. Görüşmede öncelikle Basın İlan Kurumu’nun İstanbul Yenibosna’da inşa edilecek yeni hizmet binası hakkında bilgi veren Karaca, kültürel ve sosyal alanların oluşturulmasında Arısoy’un ve bakanlık uzmanlarının görüşlerini almak istediklerini ifade etti.

Karaca: Dünyanın Kullanımına Sunulacak

Daha sonra Basın İlan Kurumu tarafından hazırlanan Dijital Mevkute Platformu Projesi’ne değinen Karaca, “Kurum olarak hazırladığımız projeye ilişkin daha önce Kalkınma Bakanlığı’nın ev sahipliğinde İktisadi Sektörler ve Koordinasyon Genel Müdürü Emin Sadık Aydın ve Bakanlığınız Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdür Yardımcısı Ali Odabaş’ın katılımıyla bir toplantı gerçekleştirdik. Bir anlamda projenin hayata geçmesine yönelik süreci başlatmış olduk, ancak hızlı bir ilerleme kaydedilmesi adına desteğe ihtiyaç duyuyoruz. Burada tek arzumuz, geçmişten günümüze yayınlanmış, ulaşabildiğimiz yayınları bir dijital platformda toplamak ve bu platform üzerinden hem ülkemizin hem de dünyanın kullanımına sunmak. Tabi burada arzumuz diğer kurum ve kuruluşlarımızın dijital ortama aldığı yayınları da bu sisteme dahil etmek” dedi.

Müsteşar Arısoy ise, söz konusu projenin oldukça iyi hazırlanmış ve kapsamlı olduğunu belirterek, Bakanlık nezdinde yapılacak kadar önemli olduğunu söyledi. Arısoy, çok kıymetli olarak değerlendirdiği projenin hayata geçmesi noktasında üzerine düşeni yapacağını ve takipçisi olacağını da sözlerine ekledi.

Karaca, görüşmenin ardından Arısoy’a Basın İlan Kurumu yayınlarından çıkan “Basın Penceresinden Harb-i Umumi ve Çanakkale” isimli prestij eseri takdim etti.

Bu gönderiyi paylaş