Elçin: Gazeteleri geleceğe hazırlıyoruz
Basın İlan Kurumu (BİK) Genel Müdür Yardımcısı Cem Elçin, gazeteleri geleceğe hazırladıklarını söyledi. BİK Genel Müdürü Yardımcısı Cem Elçin, İlan Hizmetleri Müdürü İdris Armağan Çam ve Proje Koordinatörü Cenk Koray Doğan Bolu’da günlük olarak yayınlanan Bolu Takip, Bolu Olay Gündem ve Köroğlu Gazetesinin imtiyaz sahipleri ile bir araya geldi.
Bolu Şube Müdürlüğünde gerçekleşen toplantıda Elçin, gazete sahipleriyle bizzat tanışmak ve görüş alışverişinde bulunmak için geldiklerini ifade etti. Gazetelerin görüşlerini dinleyen Elçin, her sektörde olduğu gibi basın sektöründe de dijital bir dönüşüm yaşandığına dikkat çekti.
Bu dönüşümde yazılı basının yanında olduklarını kaydeden Elçin, basını bu dönüşüme hazırlamak için BİK’in yaptığı proje ve çalışmaları anlattı. İlan Hizmetleri Müdürü Çam da, Bolu’daki gazetelerdeki gelişmelerden duyduğunu memnuniyeti ifade ederek, gazetelerin gelişmesi için kurum olarak çalışmaya devam ettiklerini dile getirdi.
Proje Koordinatörü Doğan ise, KOSGEB’in 1 Ocak -26 Şubat 2018 tarihleri arasında gazete işletmelerine makine teçhizat desteği için çağrıya çıkacağını bildirdi. Yerel gazeteler için bu desteğin büyük fırsat olduğunu kaydeden Doğan, gazetelerin bu desteği dijital dönüşüm için kullanmasının yerinde olacağına vurgu yaptı.
Ziyaret sonunda Genel Müdür Yardımcısı Elçin, gazete temsilcilerine BİK tarafından bastırılan ‘15 Temmuz ve Manşetler’ isimli kitabı hediye etti.