Engin Köklüçınar’a büyük onur

Engin Köklüçınar’a büyük onur

Engin Köklüçınar’ın “Sivil Topluma Adanmış Yıllar” adlı kitabı “Cemiyyete hasr edilmiş iller” adıyla Azerbaycan’da Atatürk Merkezi tarafından Azerice yayınlandı.

Eklenme: 24 Şubat 2017 - 08:01 / Son Güncelleme: 24 Şubat 2017 - 8:01

22 Şubat’ta Bakü’de Azerbaycanlı milletvekillerinin, diplomatların, akademisyenlerin ve gazetecilerin katılımıyla yapılan törende kitap hakkında Cengiz Abdullayev, Mehmet Ali Nevruzoğlu, Feyyat Aran, Melahat Hasanova, Musa Guluyev, Aydın Hüseyinov, Aydın Heydarov, Yunus Oğuz, Ramis Asker, Halid Niyazov, Cengiz Güldamlası, Şamil Ayrım, Afet Mamayeva ve Engin Köklüçınar ayrı ayrı söz aldılar.

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkan Yardımcısı, BİK Genel Kurulu üyesi ve Yenigün gazetesinin kurucusu Engin Köklüçınar, Dr. Akkan Suver’in on sekiz yıllık başkanlığını değerlendirdiği kitabında Dr. Akkan Suver’i 1998 yılından 2015 yılına kadar her yıla ait ayrı bir mülakat, ayrı bir makale, ayrı bir haberle anlatıyor.

Ayrıca her yılın önemli fotoğraflarını da kitabına almış olan Köklüçınar, kitabında Dr. Akkan Suver’in yurt dışında gerçekleştirdiği ziyaretlerinde ortaya koyduğu görüşlerini de bir araya getirmiş.

Köklüçınar, bugün bir düşünce ve prestij birliği olarak kabul gören Avrasya Ekonomi Zirvelerinin kuruluş felsefesini de kitabında tanıtıyor.

Bu gönderiyi paylaş