Genel Müdür Karaca, Edirne Valisi Özdemir’i ziyaret etti

Genel Müdür Karaca, Edirne Valisi Özdemir’i ziyaret etti

Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Yakup Karaca, Edirne Valisi Günay Özdemir’e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Eklenme: 11 Ekim 2016 - 09:58 / Son Güncelleme: 11 Ekim 2016 - 9:58

EDİRNE/BİK- Genel Müdür Karaca, bir dizi ziyaret ve temaslarda bulunmak üzere Edirne’ye geldi. Karaca’ya Edirne programında Genel Müdür Yardımcısı Cem Elçin, İlan Hizmetleri Müdürü İdris A. Çam ve Edirne Şube Müdürü Ebubekir Günel eşlik etti.

Temaslarına geçtiğimiz aylarda görevine yeni atanan Vali Günay Özdemir’i ziyaret ederek başlayan Karaca, Vali Özdemir’e görevinin hayırlı olmasını ve başarılarının devamını diledi.
Ziyarette Basın İlan Kurumu’nun çalışmaları hakkında bilgi veren Karaca, resmi ilan ve reklamların yayınlanmasına aracılık hizmetini yarım asrı aşkın süredir sürdürdüklerini ifade etti.
15 Temmuz darbe girişimi sonrası resmi ilan ve reklam adetlerinde zaman zaman düşmeler yaşandığını kaydeden Karaca, önümüzdeki günlerde bunun normale dönmesinin beklendiğini ifade etti.
67 sayılı Genel Kurul Kararı olarak bilinen Basın İlan Kurumu Mevzuatının günümüz şartlarına uygun hale getirilmesine ilişkin devam eden çalışmaların yeni Yönetmeliğin hazırlanması ile sonuçlandığını belirten Karaca, “Yeni Yönetmeliğimiz Ağustos ayında Genel Kurulumuzdan geçti. Geçtiğimiz hafta da Resmi Gazete’de yayımlandı. Bölücü ve yıkıcı yayınlara ilişkin madde aynı gün yürürlüğe girdi. Diğer maddeler yılbaşında yürürlüğe girecek. Bir yandan basının sübvanse edilmesine yönelik gayretlerimizi sürdürürken, diğer yandan da onların gelişimine katkı sağlayacak projeleri de üretmeye devam ediyoruz. Özellikle dijitale doğru yaşanan evrilmeyi sorunsuz atlamamız gerekiyor. Bu konuda destek ve çalışmalarımız söz konusu. Gazetelerimizden de bu konuda gayret göstermelerini bekliyoruz” dedi.

1-7

Vali Özdemir ise, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek Edirne’nin önemine ilişkin bilgiler verdi. 15 Temmuz darbe girişiminde ve sonrasında basının beklenenin de ötesinde bir gayret gösterdiğine değinen Özdemir, basının öneminin bir kez daha anlaşıldığını vurguladı.

Edirne basınının gelişimine katkı sağlayacak çalışmalara ilişkin fikir alışverişi şeklinde devam eden ziyaretin ardından Genel Müdür Karaca, Vali Özdemir’e, Kurumun prestij eserlerini armağan etti.

Bu gönderiyi paylaş