Genel Müdür Karaca’dan Ulusal Ajans Başkanı Kamiloğlu’na ziyaret

Genel Müdür Karaca’dan Ulusal Ajans Başkanı Kamiloğlu’na ziyaret

Basın İlan Kurumu (BİK) Genel Müdürü Yakup Karaca, Avrupa Birliği (AB) Ulusal Ajans Başkanı Mesut Kamiloğlu’nu ziyaret etti.

Eklenme: 15 Ağustos 2017 - 11:07 / Son Güncelleme: 15 Ağustos 2017 - 11:07

Ankara (BİK) – Ankara’da Ulusal Ajans’ın merkez binasında gerçekleşen ziyarette, basın sektörünün gelişimi ve dijital dönüşümüne yönelik yararlanılabilecek Avrupa Birliği hibe destek programları öncelikli gündem maddesi oldu.

Genel Müdür Karaca, AB Erasmus + hibe programı kapsamında 7 coğrafi bölgeyi temsilen İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Erzurum, Diyarbakır ve Trabzon illerinde “Gençlerin Katılımı ile Yerel Basının Dijital Dönüşümü ve İnternet Yasası Çalıştayları” düzenlendiğini anımsattı.

Söz konusu çalıştayların ardından kapsamlı bir rapor hazırlandığını ifade eden Genel Müdür Karaca, raporun, hem Basın İlan Kurumu hem de bu alanda çalışan kurum ve kuruluşlara yararlı olacağına inandığını kaydetti.

Çalıştayların ikinci etabı olan Ana Yapısal Diyalog Forumu’nun 21 Ağustos 2017 Pazartesi günü Kocaeli’nin Darıca ilçesinde başlayacağını ve iki gün süreceğini belirten Genel Müdür Karaca, Ulusal Ajans Başkanı Mesut Kamiloğlu’nu Foruma davet etti.

Başkan Kamiloğlu ise, Basın İlan Kurumu ile basın sektörüne yönelik işbirliğinde bulunmaktan memnuniyet duyduklarını ifade ederek, Erasmus + programı kapsamında gerçekleştirilen projenin başarıyla yürütüldüğünü gözlemlediklerini ve en iyi uygulamalar arasında yer alabileceğini vurguladı.

Kamiloğlu, Ana Yapısal Diyalog Forumu’na Ulusal Ajans olarak üst düzeyde katılım göstereceklerini de sözlerine ekledi.

Ulusal Ajans’ın verdiği desteğe teşekkür eden ve iki kurum arasındaki işbirliğinin artarak devam etmesini dileyen Genel Müdür Karaca, ziyaretin sonunda Başkan Kamiloğlu’na Basın İlan Kurumu Yayınlarından çıkan “15 Temmuz ve Manşetler” ile “Türk Basınında Cemil Meriç” isimli prestij eserleri takdim etti.

Genel Müdür Karaca’ya ziyaretinde Proje Geliştirme Koordinatörü Cenk Koray Doğan eşlik etti.

Bu gönderiyi paylaş