Genel Müdür Rıdvan DURAN, Balıkesir’de gazete temsilcileriyle buluştu

Genel Müdür Rıdvan DURAN, Balıkesir’de gazete temsilcileriyle buluştu

Basın İlan Kurumu (BİK) Genel Müdürü Rıdvan Duran, Balıkesir’de yerel gazetelerin temsilcileriyle bir araya geldi.

Eklenme: 12 Kasım 2020 - 12:21 / Son Güncelleme: 12 Kasım 2020 - 12:21

Yurt genelinde ziyaretler ve toplantılar gerçekleştirmeye devam eden BİK Genel Müdürü Rıdvan Duran, Balıkesir’de merkez ve ilçelerde resmi ilan ve reklam yayınlama hakkı bulunan 37 gazetenin temsilcileriyle bir araya gelerek yazılı basının geleceği, sorunları, çözümleri ve sektörde yaşanan dijital dönüşüme yönelik istişarelerde bulundu.

Balıkesir Kent Konseyi binasında düzenlenen, gazete temsilcilerinin yoğun ilgi gösterdiği toplantıya BİK İnsan Kaynakları Müdürü Engin Öztürk ve BİK Balıkesir Şube Müdürü Gökhan Eren de katıldı.

Genel Müdür Rıdvan Duran, Balıkesir ilindeki gazete temsilcileriyle sektörün geleceğine yönelik fikir alışverişinde bulundu. Basın İlan Kurumumun sektöre özellikle pandemi döneminde erken bir hamle yaparak sağladığı rahatlatıcı tedbirler ve ildeki gazetelerin karşılaştığı sorunların yoğunlukla görüşüldüğü toplantıda Duran, sektörde yaşanan dijital dönüşüme vurgu yaparak yerel gazetelerin sektörde yaşanan dijital dönüşümü yakından takip etmeleri gerektiğini belirtti. İnternet sitelerinin alt yapı ve tasarım  olarak okuyucu odaklı tasarlanmasının gerekliliğine değinen Duran, internet haber sitelerinin içerik ve özgünlük yönleriyle zenginleştirilmesinin okuyucu trafiğinde olumlu etki yaratacağını belirtti.

Toplantı, çekilen toplu fotoğraf ile son buldu.

Bu gönderiyi paylaş