Genel Müdür Yardımcısı Elçin, Kastamonu gazetelerini ziyaret etti

Genel Müdür Yardımcısı Elçin, Kastamonu gazetelerini ziyaret etti

Basın İlan Kurumu(BİK) Genel Müdürü Yardımcısı Cem Elçin, Kastamonu’da yerel gazeteleri ziyaret etti.

Eklenme: 13 Eylül 2017 - 10:07 / Son Güncelleme: 13 Eylül 2017 - 10:07

Basın İlan Kurumu Genel Müdürlüğü’nün Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) tarafından yürütülmekte olan 2017 Teknik Destek Programı kapsamında sunduğu, “Kastamonu-Çankırı-Sinop illerindeki Yerel Gazetelerde Reklamcılığın Geliştirilmesi” konulu projenin açılışını yapmak üzere Kastamonu’ya gelen BİK Genel Müdür Yardımcısı Cem Elçin, ilde bulunan yerel gazeteleri ziyaret etti.

Genel Müdür Yardımcısı Cem Elçin ile birlikte Bursa BİK Şube Müdürü Osman Başeğmez, Kastamonu BİK Şube Müdürü Yaşar Kuru ve BİK Proje Koordinatörü Cenk Doğan da yerel gazetelerin çalışanlarıyla bir araya geldi.

Genel Müdür Yardımcısı Elçin, sırayla Kastamonu Nasrullah, Kastamonu Doğrusöz, Kastamonu Açıksöz, Kastamonu Sözcü, Gündem 37 ve Kastamonu gazetelerinin imtiyaz sahipleri ve çalışanlarıyla bir araya gelerek gazetelerin sorunlarını dinledi. Elçin, gazete sahiplerine eğitim projesi ve BİK çalışmaları hakkında bilgilendirme yaptı. Ziyaret sonunda Genel Müdür Yardımcısı Cem Elçin, gazete temsilcilerine BİK tarafından bastırılan “15 Temmuz Manşetleri” isimli kitabı hediye etti.

TARİHİ AÇIKSÖZ GAZETESİNİ İNCELEDİ

Gazeteleri ziyaretinden sonra Kastamonu Yazma Eser Kütüphanesinde Kastamonu ilinde çıkan eski gazeteleri inceleyen Elçin, Müdür Mehmet Öztürk ile Milli Mücadeleyi katkı veren Açıksöz Gazetesini inceleyen Elçin, burada bulunan diğer gazete ve yazma eserler hakkında bilgi aldı. BİK Kastamonu Şube Müdürlüğünü de ziyaret eden Elçin, daha sonra Mimar Vedat Tek Kültür Merkezini gezerek Türkiye’de ilk ve tek bulunan Şapka ve Dantel Müzesini gezdi.

Bu gönderiyi paylaş