İletişim öğrencileri Basın İlan Kurumu’nu ziyaret etti

İletişim öğrencileri Basın İlan Kurumu’nu ziyaret etti

Aydın Doğan İletişim Meslek Lisesi (Mesleki Teknik Anadolu Lisesi) Gazetecilik bölümü öğrencileri, Basın İlan Kurumu Genel Müdürlüğü’nü ziyaret ederek, Kurum hakkında bilgi aldılar. Haber Merkezi (bik.gov.tr) 26 Mayıs 2016 – Basın İlan Kurumu Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Canbey tarafından karşılanan öğretmen ve öğrencilere, Kurumun tarihçesi, çalışma alanları hakkında bilgilendirme yapıldı. Canbey konuşmasında; “Basın İlan Kurumu […]

Eklenme: 26 Mayıs 2016 - 23:10 / Son Güncelleme: 26 Mayıs 2016 - 23:10

Aydın Doğan İletişim Meslek Lisesi (Mesleki Teknik Anadolu Lisesi) Gazetecilik bölümü öğrencileri, Basın İlan Kurumu Genel Müdürlüğü’nü ziyaret ederek, Kurum hakkında bilgi aldılar.

Haber Merkezi (bik.gov.tr) 26 Mayıs 2016 – Basın İlan Kurumu Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Canbey tarafından karşılanan öğretmen ve öğrencilere, Kurumun tarihçesi, çalışma alanları hakkında bilgilendirme yapıldı. Canbey konuşmasında; “Basın İlan Kurumu 1961 yılında kurulmuştur. Kurum, resmî ilânlarla, kamu kurum ve kuruluşlarına ait reklâmların, vasıfları Genel Kurul tarafından tespit edilen gazetelerde yayınlanmasına aracı olmaktadır. 41 ilde şubelerimiz bulunmaktadır. Türkiye’nin en adil ve şeffaf kurumuyuz. Şartları yerine getiren her gazete Kurumdan ilan almaktadır. Faaliyetlerimizin tamamı kamuoyuna açıktır, isteyen herkes çalışmalarımızı görebilir.” dedi.

“Adil ve Şeffaf Bir Kurumuz”

Kurum hakkında detaylı bilgi sahibi olan öğrencilerin ilanların dağıtımından, Kurumun web sayfasına, staj olanaklarından gazeteciliğin geleceğine dair tüm sorularını yanıtlayan Mustafa Canbey de öğrencilere sorular yöneltti. Kurumun Basın Hayatı dergisini inceleyen öğrencilerin, gazeteciliğin geleceğine ve dijital gelişmelere karşı basının durumuna dair sorularını Canbey “Gazetecilik her zaman var olacak bir meslek. Yerinde durmayan, sürekli değişen, gelişen bir teknoloji var. Toplumlar bile bu değişiklikten nasibini alırken takdir edersiniz ki gazetecilik de değişmeli, dönüşmelidir. Fütüristlerin basılı gazeteciliğe biçtiği ömür 2040-2050 yıllarını gösteriyor. Ancak ben gazetecilik mesleğinin biteceği endişesini taşımıyorum. Aksine bu gelişmelerle uyumlu bir dönüşümün yaşanacağına inanıyorum.” şeklinde yanıtladı.

Genel Müdürlük binasında bulunan servisleri ziyaret eden öğrenciler, servis müdürlerinden bilgi aldıktan sonra, merak duydukları konular hakkında sorular sordular. Meslek dersleri öğretmeni Zübeyde Adım, gezi boyunca gösterilen misafirperverlik ve ilgi için Kurum yöneticilerine teşekkür ederek, oldukça verimli bir gezi olduğunu belirtti.

Bu gönderiyi paylaş