İstihdam Projesinde sertifika heyecanı

İstihdam Projesinde sertifika heyecanı

Bursa’daki Yeni Nesil Gazetecilik Eğitim ve İstihdam Programında sertifikalar Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu’nun teşrifleriyle düzenlenen törenle verildi.

Eklenme: 2 Nisan 2018 - 14:20 / Son Güncelleme: 2 Nisan 2018 - 14:20

Gazeteci adaylarına, basın çalışma hayatlarında başarı dileyen Çavuşoğlu, “Yeni Nesil Gazetecilik Eğitim ve İstihdam programına Ankara ve İstanbul’dan çok değerli isimler geldi. Bu isimler belirlenirken ben de üzerinde bizzat çalıştım. Neticede 3 hafta süren eğitimin ardından bugün 40 gazeteci adayının sektöre hazır hale gelmesi bizleri mutlu ediyor” ifadelerini kullandı.

Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Yakup Karaca ise; sertifika törenindeki konuşmasında bu programa katkı sunan Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu başta olmak üzere, Bursa Büyükşehir Belediyesine, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası yönetimine teşekkür etti. Bursa Basınının kalitesiyle Türkiye’de ön plana çıktığını ifade eden Karaca, “Bursamızdaki Yeni Nesil Gazetecilik Eğitimlerinde çok değerli gazeteciler tecrübelerini kursiyerlerimiz ile paylaştı. Afrin’den gazeteci arkadaşımız sıcak bölgeden canlı bağlantı ile ders verdi. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanımız, başta olmak üzere Bursa’da hizmet veren kurumlarımızın yöneticileri genç arkadaşlarımız ile bir araya gelerek tecrübe paylaşımında bulundu. Medyadan beklentilerini anlattı. Bütün bunlar yerel ve yaygın basında önemli ölçüde yer aldı. İnşallah bu eğitimin sonunda pek çok arkadaşımızın istihdamı sağlanacak. Bu konuda KOSGEB ve İŞKUR bizim en önemli paydaşımız olacak. Ben sertifika alan bütün arkadaşlara çalışma hayatında başarılar diliyor, teşrifleriyle bizleri onurlandıran Başbakan Yardımcımıza ve çok değerli protokolümüze teşekkür ediyorum” dedi.

Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Yakup Karaca ve Basın İlan Kurumu Bursa İl Müdürü Osman Başeğmez daha sonra Başbakan Yardımcısı Çavuşoğlu’na, Mudanya’da adına dikilen 10 adet çınar fidanının sertifikası ile çini tabak hediye etti.

Sertifika töreninde; Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu’nun yanı sıra, Bursa Valisi İzzettin Küçük, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, AK Parti Bursa İl Başkanı Ayhan Salman, Basın İlan Kurumu Denetim Kurulu Üyesi ve Bursa Gazeteciler Cemiyeti Başkanı, Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Genel Başkanı Nuri Kolaylı, İŞKUR İl Müdürü Feyzullah Eren Türkmen, Bursa Büyükşehir Belediyesi Basın Halkla İlişkiler Daire Başkanı Ahmet Bayhan, Kültür A.Ş. Genel Müdürü Fehim Ferik, Bursa Yerel Gündem Şube Müdürü Mahmut Turunç, Bursa Kent Konseyi Başkanı Hasan Çepni, Basın Yayın ve Enformasyon Bursa İl Müdürü Ali Fuat Gölbaşı ile Bursa Basın temsilcileri ve çok sayıda davetli hazır bulundu.

Başbakan Yardımcısı Çavuşoğlu, Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Yakup Karaca, Bursa Valisi İzzettin Küçük, Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Bursa Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Nuri Kolaylı ve Ak Parti İl Başkanı Ayhan Salman kursiyerlere sertifikalarını verdi.

Bu gönderiyi paylaş