İzmir’de ‘Yeni Nesil Gazetecilik Eğitim ve İstihdam Programı’ başladı

İzmir’de ‘Yeni Nesil Gazetecilik Eğitim ve İstihdam Programı’ başladı

Basın İlan Kurumu (BİK) İzmir Şube Müdürlüğü’nün, İŞKUR İzmir İl Müdürlüğü ve Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi işbirliği ile organize ettiği “Yeni Nesil Gazetecilik Eğitim ve İstihdam Programı” Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde, Basın İlan Kurumu (BİK) İzmir Şube Müdürü Ömer Faruk Çakır’ın açılış konuşmasıyla başladı.

Eklenme: 18 Nisan 2018 - 14:16 / Son Güncelleme: 18 Nisan 2018 - 14:16

Bilgi teknolojilerinde yaşanan değişim ve dönüşüm ile birlikte nitelikli insan kaynağı oluşturmak, yeni nesil gazeteci yetiştirmek amacıyla düzenlenen eğitim programına, İletişim Fakültesi mezunları öncelikli olmak üzere, sosyal bilimler ağırlıklı fakülteler ve iletişim meslek lisesi mezunu başvuranlar arasından mülakat sonucu seçilen 25 kursiyer katıldı.

İletişim Fakültesi onaylı müfredat kapsamında 16 farklı başlıkta teorik ve pratik eğitimlerin verileceği program, Anadolu Ajansı Bölge İstihbarat Müdürü Hayrullah Saruhan’ın “İstihbarat Haberciliği” dersi ile başladı. Konuyla ilgili önemli bilgiler veren Hayrullah Saruhan, gazetecilik hayatında edindiği tecrübelerini de kursiyerlerle paylaştı.

Program kapsamında “İstihbarat Haberciliği, Haber Fotoğrafçılığı, Medya Tarihi, Televizyon Haberciliği, Haberde İnfografik ve Görsellik, Dijital Habercilik, Görsel Habercilik, Medya ve Etik, Politika Haberciliği, Spor Muhabirliği, Ajans Haberciliği, Röportaj Teknikleri, Televizyon Spikerliği, Basın Hukuku, Haber Toplama ve Yazma, Kültür ve Sanat Haberciliği” gibi dersler yer alıyor.

Programı başarılı ile tamamlayan katılımcılara sertifika verilecek ve yerel gazetelerde çalışma imkânı sağlanacak.

Bu gönderiyi paylaş