Karaca’dan Muğla Valisi Çiçek ve Büyükşehir Belediye Başkanı Gürün’e ziyaret

Karaca’dan Muğla Valisi Çiçek ve Büyükşehir Belediye Başkanı Gürün’e ziyaret

Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Yakup Karaca beraberindeki heyetle Muğla Valisi Amir Çiçek ve Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün’ü makamında ziyaret etti.

Eklenme: 24 Mayıs 2017 - 04:53 / Son Güncelleme: 24 Mayıs 2017 - 4:53

Genel Müdür Yakup Karaca, bir dizi ziyaret ve temaslarda bulunmak üzere Muğla’ya geldi. Programına Valilik ziyaretiyle başlayan Karaca, Vali Amir Çiçek ile makamında görüştü. Genel Müdür Yardımcısı Cem Elçin, İlan Hizmetleri Müdürü A. İdris Çam, Kontrol Hizmetleri Müdür Yardımcısı Burak Orhan ve Muğla Şube Müdürü M. Ali Köseoğlu’nun da hazır bulunduğu görüşmede Karaca, Vali Çiçek’e Kurum’un çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Basın İlan Kurumu’nun 56 yıldır resmi ilan ve reklamların gazetelerde yayımlanmasına ilişkin aracılık görevini başarıyla yürüttüğünü kaydeden Karaca, resmi ilan ve reklam gelirlerinin özellikle yerel gazetelerin varlıklarını sürdürebilmeleri için büyük önem taşıdığına işaret etti.

Gazete işletmeleri ve gazete çalışanlarına yönelik eğitim, istihdam başta olmak üzere farklı alanlarda destek verildiğini de vurgulayan Karaca, “Günümüzde dijital yayıncılık, kendi kuralları ve disiplini olan yeni bir mecra haline dönüştü. Gazetelerimizin bu yeni mecraya yönelik hazırlıklarını tamamlamaları ve dönüşümlerini daha sağlıklı yürütebilmeleri için Kurum olarak büyük gayret gösteriyoruz. Bunu yaparken hem farkındalıklarını artırmak hem de resmi ilan ve reklamların dijital mecrada yayınlanması gündeme geldiğinde hak kaybı yaşamamalarını istiyoruz. Ayrıca gazetelerimiz başta olmak üzere medya kuruluşlarının nitelikli personel ihtiyacını karşılama yönelik olarak illerimizde İŞKUR ile ‘Yeni Nesil Gazetecilik Eğitimi ve İşbaşı programları’ düzenliyoruz. Medya işletmelerinin KOSGEB desteklerinden yararlanmaları için çok yönlü bilgilendirme faaliyetlerimiz yine sürüyor. Yerel basının yapısal sorunlarının tespiti ve değer zincirinin mevut durumunu ortaya koyan bir araştırmayı da İstanbul Kalkınma Ajansı’nın desteğiyle yürüyoruz” dedi.

Vali Çiçek ise görüşmede, Basın İlan Kurumu’nun resmi ilan ve reklamları hakkaniyetli bir şekilde dağıtarak gazeteleri, sosyal destekler ve programlarla da gazetecileri desteklemesinin önemini vurguladı.

Büyükşehir Belediyesi Ziyareti

Genel Müdür Karaca, Valilik programının ardından beraberindeki heyetle birlikte Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün’ü ziyaret etti.

Ziyarette Karaca, Muğla’da bulunmaktan duyduğu memnuniyeti ifade ederek, Basın İlan Kurumu’nun çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Karaca, görüşmenin sonunda Başkan Gürün’e, “Basın Penceresinden Harb-İ Umumi ve Çanakkale” isimli prestij eseri takdim etti.

Bu gönderiyi paylaş