Kastamonu Valiliği’nden Kamu Kurumlarına Resmi İlan Genelgesi

Kastamonu Valiliği’nden Kamu Kurumlarına Resmi İlan Genelgesi

Kastamonu Valiliği tarafından il genelinde bulunan tüm kurum ve kuruluşlara genelge gönderilerek, yapılacak ihalelerde kanuna uygun hareket edilmesi istendi.

Eklenme: 9 Aralık 2020 - 10:31 / Son Güncelleme: 9 Aralık 2020 - 10:31

Kastamonu Valisi Avni ÇAKIR imzası ile il genelinde bulunan tüm kurum ve kuruluşlara gönderilen genelgede, Resmi ilan ve reklamların 195 sayılı kanun kapsamında Basın İlan Kurumu aracılığı ile yayınlatıldığı hatırlatılarak, Yapılacak tüm işlerin ihalelerinde Kamu İhale Kanunu’nun 5. Maddesinin 1. Fıkrasında yer alan,’İdareler bu kanuna göre yapılacak ihalelerde; saydamlığı, rekabeti, eşit muameleyi, güvenirliliği, gizliliği, kamuoyu denetimini, ihtiyaçların uygun şartlarda ve zamanında karşılanmasını ve kaynakların karşılanmasını ve kaynakların verimli kullanılmasını sağlamakla sorumludur” vurgusu yapıldı.

Vali Çakır’ın imzasını taşıyan genelgede, il genelinde doğrudan temin usulünün genel bir ihale yöntemi olarak algılanmaması gerektiği belirtilerek;  doğrudan temin hükümlerinden faydalanmak için yapılacak ya da alınacak mal ve hizmetlerin bölünmemesi, Kamu İhale Kanununda belirtilen özel koşullar dışına çıkılmaması, istenilen rekabet ortamının oluşturularak, kamu menfaatinin en üst seviyede sağlanması konusunda ihale ilanının yapılması istenildi.

Bu gönderiyi paylaş