Kayseri’de, Yeni Nesil Gazetecilik Eğitimi Başladı

Kayseri’de, Yeni Nesil Gazetecilik Eğitimi Başladı

Basın İlan Kurumunun (BİK), yazılı basın sektörünün ihtiyaç duyduğu nitelikli iş gücünün karşılanmasına yönelik hazırladığı “Yeni Nesil Gazetecilik Eğitim ve İstihdam Programı”, Orta Anadolu Kalkınma Ajansı’nın (ORAN) desteğiyle Kayseri’de başladı.

Eklenme: 24 Haziran 2019 - 15:02 / Son Güncelleme: 24 Haziran 2019 - 15:02

Bilgi teknolojilerinde yaşanan değişim ve dönüşüm ile birlikte nitelikli insan kaynağı oluşturmak, yeni nesil gazeteci yetiştirmek amacıyla düzenlenen “Yeni Nesil Gazetecilik Eğitim ve İstihdam Programı” Kayseri Gazeteciler Cemiyeti Konferans Salonu’nda 25 kursiyerin katılımıyla başladı.

Programın açılışında konuşan Basın İlan Kurumu Kayseri Şube Müdürü Ramazan Çırakoğlu eğitim programı hakkında gazetecilere ve kursiyerlere bilgi vererek katılımcılara başarılar diledi. Törende konuşan bir diğer isim Kayseri Gazeteciler Cemiyeti başkanı Veli Altınkaya oldu. Altınkaya, tecrübelerini katılımcılarla paylaşırken, gazetecilik mesleğine dair bilgiler verdi.

Eğitim programının ilk dersi Elazığ Fırat Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Mustafa Demir tarafından verilen “Haber spikerliği” ile başladı. Demir, günümüz televizyon sektörünün geldiği noktaya işaret ederek haber spikerliğinin icrasında dikkat edilmesi gerekli hususlara değindi.

Ayrıca, Kursiyerlerden 8’i Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü (MTEGM) ile Basın İlan Kurumu Genel Müdürlüğü arasında imzalanan Mesleki Eğitim İş Birliği Protokolü çerçevesinde Mesleki Eğitim lisesi mezunu yeni nesil gazeteci adaylarından oluşuyor.

Üç hafta boyunca sürecek eğitimler farklı içerik ve alanında uzman eğitimcilerin katkısıyla devam edecek.

Bu gönderiyi paylaş