Kocaeli BİK, gazeteci adaylarını İsmail Kapan’la buluşturdu

Kocaeli BİK, gazeteci adaylarını İsmail Kapan’la buluşturdu

Kocaeli Basın İlan İl Müdürlüğünün düzenlediği Gazetecilik Eğitim Kursunda Türkiye Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni İsmail Kapan gazeteci adayları ile buluştu.

Eklenme: 8 Şubat 2017 - 07:15 / Son Güncelleme: 8 Şubat 2017 - 7:15

Kapan konuşmasında “Ben alaylı bir gazeteciyim, 1978’de profesyonel olarak başladım. Eskiden gazete diyorduk, şimdi medya diyoruz. Bir internet furyası çıktı ki küçük kıyamet neredeyse, sosyal medya mecrası insanları etkilemekten bir yarış içerisinde, gazetecilikte rekabet vardır, her gazete en iyi haberi önce kendi gazetesinde çıkmasını ister. Ama teknoloji öyle bir hale getirdi ki herşeyi alt üst edebilir. Bu kadar insan çalışan kurum bir cep telefonuyla ofsaytta düşebiliyor. Öyle bir dünyada yaşıyoruz ki cep telefonu dediğimiz sihirli kutuyla her şeyi yapabiliyorsunuz” diyerek sözlerine devam etti.

Hiçbir şirket emniyet altında değil

Sosyal medya üzerinde değerlendirmelerde bulunan Kapan ‘Sosyal medya asosyalliğin adresidir. Sosyal medyada sahte hesaplara değinerek, sahte hesaplarla kumpas kurarak dile getirilemeyen konular irdeleniyor. Burada bir münafıklık var. Başlangıçta tuzak kuran kişi size nasıl doğru bilgi aktarır. Sosyal medya ile ilgili hiçbir ülkede hukuki düzenlemeler tam anlamıyla yapılmış değil. Bu haberleşme ortamı bir yandan mükemmelleştiği gibi büyük bir tehlike de arz ediyor, artık 17-18 yaşlarındaki hackerler gizli dosyalara ulaşarak sırları ifşa edebiliyorlar. Bu durum hiçbir şirketin emniyet altında olmadığını göstermektedir’ diyerek sözlerini tamamlayan Kapan kursiyerlerden gelen sorulara cevap verdi.

Basın İlan Kurumu Kocaeli Şube Müdürü Hayri BEŞER Sayın Kapan’a katkılarından dolayı teşekkür ederek plaket takdim etti.

Bu gönderiyi paylaş