Kocaeli’nde BİK ve İŞKUR Yerel gazetecilik eğitimi için kolları sıvıyor

Kocaeli’nde BİK ve İŞKUR Yerel gazetecilik eğitimi için kolları sıvıyor

Basın İlan Kurumu (BİK) ve Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) tarafından imzalanan protokol kapsamında yerel medyaya yönelik düzenlenebilecek faaliyetlerle ilgili BİK Kocaeli Şube Müdürü Hayri BEŞER, İŞKUR Kocaeli İl Müdürü Ulvi YILMAZ’ı ziyarete ederek protokol faaliyetleri konusunda görüş alışverişinde bulundu.

Eklenme: 22 Kasım 2016 - 14:25 / Son Güncelleme: 22 Kasım 2016 - 14:25

İŞKUR’un iş ve meslek danışmanlığı, mesleki eğitim kursu, işbaşı eğitim programı, girişimcilik eğitim programlarının yerel basın için bir fırsat olduğunu bu fırsatı değerlendirme konusunda fikirlerini İŞKUR Kocaeli İl Müdürü Ulvi Yılmaz ile paylaşan BİK Kocaeli Şube Müdürü Hayri Beşer mesleki eğitim kursu ve diğer faaliyetler konusunda ortak fikirde buluştular.

İŞKUR Kocaeli İl Müdürü Ulvi Yılmaz, İŞKUR’un işgücü piyasası ihtiyaçları doğrultusu ve istihdam edilebirliği artırmaya ve yerel basınında bu imkanlardan yararlanması için bu protokolün değerlendirmesinin önemini dile getirdi.

İki kurum arasında yapılan protokol neticesinde öncellikle işbaşı eğitim ve talepler oluşması halinde mesleki eğitim kursu ve girişimcilik eğitim programları düzenlenecek.

Bu gönderiyi paylaş