KOSGEB destekleri gazetecilere anlatıldı

KOSGEB destekleri gazetecilere anlatıldı

KOSGEB Bolu Müdürü Celil Kürşad Dereci, verdikleri destekler hakkında Bolu’da yayın yapan gazete sahiplerini bilgilendirdi.

Eklenme: 5 Aralık 2016 - 15:50 / Son Güncelleme: 5 Aralık 2016 - 15:50

Basın İlan Kurumu (BİK) Genel Müdürü Yakup Karaca ve Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı ( KOSGEB) Başkanı Recep Biçer arasında 24 Kasım 2016 tarihinde, yazılı basın işletmelerinin daha etkin ve kaliteli hizmetler suna bilmelerine yönelik olarak işbirliği protokolü imzalanmıştı.

İmzalanan protokol kapsamında BİK Bolu Şube Müdürü Ümit Kızıltepe, KOSGEB Bolu Müdürü Kürşad Dereci ile geçen hafta bir araya gelerek görüş alışverişinde bulundu. Bolu basınını bilgilendirmek için karar alan BİK Bolu Müdürü Kızıltepe ve KOSGEB Müdürü Dereci dün ortak bir toplantı gerçekleştirdi. KOSGEB binasında düzenlenen toplantıya Bolu’da yayın yapan gazetelerin imtiyaz sahipleri ve yöneticileri katıldı.

KOSGEB’in verdiği destekler hakkında bilgi veren Dereci, gazetecilerin sorularını da cevapladı. En çok “İşbirliği Güçbirliği Destek Programı” hakkında soru soran gazete sahipleri, bu destekle ortak matbaa tesisi kurabileceklerini belirttiler. Matbaa tesisi ile ilgili araştırma kararı alan gazeteciler, başka ne gibi destek alacaklarını da öğrenmeye çalıştılar. Desteklerin Bolu’da Basın sektörünün gelişimine ve dönüşümüne katkı sağlayacağını vurgulayan gazete sahipleri, toplantının çok verimli geçtiğini ifade ettiler. (Bolu BİK Şube Müdürlüğü)

Bu gönderiyi paylaş