Kurumsal İletişim Uygulamaları ve Yönetimi eğitimi sertifika töreni yapıldı

Kurumsal İletişim Uygulamaları ve Yönetimi eğitimi sertifika töreni yapıldı

Basın İlan Kurumu (BİK) ve Denizli Büyükşehir Belediye Başkanlığı iş birliğiyle, Denizli ve Uşak illerinin basın temsilcilerine yönelik olarak hazırlanan “Kurumsal İletişim Uygulamaları ve Yönetimi” eğitimi düzenlenen sertifika töreni ile sona erdi.

Eklenme: 14 Temmuz 2021 - 18:15 / Son Güncelleme: 14 Temmuz 2021 - 20:26

Basın İlan Kurumu uzun bir süredir yerel basın personelinin bilgi, becerilerini güçlendirmeye yönelik paydaş kurumlarla yüz yüze ve online eğitimler düzenleyerek yerel basını destekliyor. Bu kapsamda Denizli Büyükşehir Belediye Başkanlığı iş birliğiyle organize edilen “Kurumsal İletişim Uygulamaları ve Yönetimi” eğitimi, düzenlenen sertifika töreni ile sonra erdi.

İletişim Danışmanı Cihat Zafer Demirel ve Prof. Dr. Yusuf Adıgüzel tarafından verilen eğitimde basın kuruluşlarında iletişimin, kurum içi verimliliğini ve kalitesini artırmak, kamuoyunda kurumun itibarını güçlendirmek ve güven algısına pozitif yönde etki sağlayacak bilgiler paylaşıldı.

Düzenlenen törene Denizli Vali Yardımcısı Hakkı Ünal, Denizli Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ali Değirmenci, BİK Genel Müdürü Rıdvan Duran, BİK Denizli Şube Müdürü İdris Cirit ve basın mensupları katıldı.

Törenin açılış konuşmasını gerçekleştiren BİK Denizli Şube Müdürü İdris Cirit, Basın İlan Kurumu olarak yerel basınının gelişimi için çalıştıklarını belirterek;

“Basın sektörünün ihtiyaçları Genel Müdürümüzün desteği ve güçlü Kurumsal yapımızla giderilirken, bir yandan da yerel yönetimler, Kalkınma Ajansları, İŞKUR ve KOSGEB gibi paydaşlarla işbirliği yaparak, sektöre katkı sağlama gayreti içerisindeyiz.

Siz değerli misafirlerimizin huzurlarınızda sektörümüz adına bu önemli eğitim projesinin Denizli’de yapılmasını sağlayan ve Yerel medyanın yapısal ve dijital dönüşümüne büyük önem veren, Genel Müdürümüz Sayın Rıdvan Duran’a, sunmuş olduğu katkılar ile her zaman yerel basınımızın yanında olan, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Osman Zolan’a, Denizli Büyükşehir Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanı ve değerli çalışanlarına, eğitimimizi projelendiren Genel Müdürlük İnsan Kaynakları Müdürü Engin Öztürk ve ekibine şükranlarımı sunuyorum.” dedi.

Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Rıdvan Duran, kurumsallaşma başta olmak üzere, basının dijital dönüşümü için ellerinden gelen bütün desteği verdiklerine değinerek başladığı konuşmasını şöyle sürdürdü;

“Göreve geldiğimiz ilk günden itibaren bütün şubelerimizle birlikte, sizlerle yoğun bir görüşme trafiği başlattık. 81 ilin tamamında şubeleşmekte, bu iletişimin meyvelerinden. Basın buluşmalarımız ve bugünkü gibi eğitim programlarımızla da bu sıkı iletişimi sürdürmeye gayret ediyoruz.

Basınımızın yapısal dönüşümü, özellikle dijitalleşme süreci benim için son derece önemli bir konu. Çünkü ben ve kurumum, basının özellikle yerel basının çok daha güçlü hale gelmesini isteyen bir anlayışa sahip. Dijitalleşme sürecinden basınımızın güçlenerek çıkmasını istiyoruz. Çünkü dijital de olsa sonuçta haber haberdir ve gazeteciler bu işin asıl sahibidir.”

Yerel gazetelerin kurumsallaşmasının istenilen düzeyde olmadığını belirten Genel Müdür Duran, bu tür eğitimlerle çok önemli bir mesafe kat edildiğini, kurumsallaşma başta olmak üzere, basının yapısal ve dijital dönüşümü için ellerinden gelen bütün desteği vermeye devam edeceklerini ifade etti.

Konuşmaların ardından Denizli Vali Yardımcısı Hakkı Ünal, Denizli Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ali Değirmenci ve BİK Genel Müdürü Rıdvan Duran katılımcılara sertifikalarını takdim etti.

Tören toplu çekilen hatıra fotoğrafı ile sona erdi.

Sertifika töreninin ardından BİK Genel Müdürü Rıdvan Duran gazetecilerle bir araya gelerek soru cevap şeklinde bir sohbet gerçekleştirdi.

Bu gönderiyi paylaş