Manisa Basını Reklamcılık ve Dijitalleşme Eğitiminde Buluştu

Manisa Basını Reklamcılık ve Dijitalleşme Eğitiminde Buluştu

Basın İlan Kurumu (BİK) ve Yunusemre Belediyesi işbirliği ile Manisa ilindeki Resmi İlan ve Reklam yayınlama hakkını haiz gazete temsilcilerine yönelik olarak düzenlenen “Yerel Medyada Reklamcılığın Geliştirilmesi ve Dijitalleşme eğitimi” başladı.

Eklenme: 7 Şubat 2022 - 13:59

Basın İlan Kurumu tarafından organize edilen “Yerel Medyada Reklamcılığın Geliştirilmesi ve Dijitalleşme eğitimi” 7 Şubat 2022 pazartesi günü Yunusemre Belediyesi Millet Çarşısı Toplantı Salonunda başladı.
 
İki gün sürecek olan eğitim Basın İlan Kurumu ve Yunusemre Belediyesi tarafından düzenleniyor. Eğitim programının sonunda Sertifika Törenine gazete temsilcileri ve Gazeteciler Cemiyet Başkanları ile birlikte Manisa Valisi Yaşar KARADENİZ, Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet ÇERÇİ, Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Rıdvan DURAN, BİK İnsan Kaynakları Müdürü Engin Öztürk ve BİK Manisa Şube Müdürü İdris CİRİT katılacak.

Basın İlan Kurumu Manisa Şube Müdürü İdris Cirit’in açılış konuşması ile başlayan eğitim programı, İletişim Danışmanı Cihat Zafer Demirel tarafından verilen eğitim ile başladı. Mesleki tecrübesinin yanı sıra akademik araştırmalar ve sektörel raporlar ışığında yerel basında reklamcılıķ ve dijitalleşme hakkında bir sunum yapan Cihat Zafer Demirel yerel medyada reklamcılık hakkında farkındalık oluşturacak bir eğitimle Manisa basın  temsilcileriyle bilgilerini çarpıcı örneklerle ve video sunumlarıyla birlikte paylaştı.

İletişim Danışmanı Cihat Zafer Demirel,  “BİK Genel Müdürü Rıdvan Duran, bu eğitimleri başlattı ve devam ettiriyor. Sayın Duran, resmi ilan gelirlerinin yanı sıra, gazetelerin daha çok reklam gelirini nasıl sağlayacağı başta olmak üzere yerel medyanın gücü ve öneminin belirtilmesine, gazeteciliğin görgü ve kültürünün, güvenilirliğinin dijital mecranın hızı ve avantajlarıyla birleştirilmesine önem veriyor. Genel Müdürümüz Rıdvan Duran’a, Basın İlan Kurumu Manisa Şube Müdürlüğüne ve tabii Yunusemre Belediyesi’ne, Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Çerçi’ye çok teşekkür ediyoruz. Şehzadeler Şehri Manisa medyasıyla buluşmak bizim için çok değerli.” dedi.

İki gün sürecek eğitim yerel basın kuruluşlarının iletişim kalitesinin ve kapasitesinin artırılması ile doğru, güvenilir ve etkileyici içerik üretimi ve takibi, yeni medya ve dijitalleşme, dijital iletişim ve sosyal medya yönetimi konularında bilgilendirmeyle sonuçlanacak.

Eğitimin sonunda programa katılan gazetecilere sertifikaları Manisa Valisi Yaşar Karadeniz, Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi ve BİK Genel Müdürü Rıdvan Duran tarafından takdim edilecek.

Bu gönderiyi paylaş