Mardin’de Yeni Nesil Gazetecilik Eğitimi Sertifika Töreni

Mardin’de Yeni Nesil Gazetecilik Eğitimi Sertifika Töreni

Basın İlan Kurumu Mardin Şube Müdürlüğü ile Mardin Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü (İŞKUR) tarafından düzenlenen “Yeni Nesil Gazetecilik Eğitim ve İstihdam Programının Kapanış ve Sertifika Töreni” yapılacak.

Eklenme: 6 Şubat 2019 - 12:03 / Son Güncelleme: 6 Şubat 2019 - 12:03

Yazılı basın sektörünün ihtiyaç duyduğu nitelikli iş gücünün karşılanmasına yönelik BİK Mardin Şube Müdürlüğünün koordinatörlüğünde, Dicle Kalkınma Ajansı (DİKA)’nın desteği ve Mardin Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü (İŞKUR) işbirliği ile düzenlenen eğitimden 21 kursiyer mezun oldu.

Üniversitelerin İletişim, Hukuk, İİBF, Sağlık ve Sosyal Bilimler Fakültelerinden mezun olanlar ile bu fakültelerin son sınıflarında okuyup da mezuniyet şartlarını yerine getiren kursiyerlerin katılarak mezun olduğu “Yeni Nesil Gazetecilik Eğitim ve İstihdam Programı” kapanış ve sertifika töreni 7 Şubat Perşembe günü yapılacak.

Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Yakup Karaca’nın teşrifleriyle gerçekleştirilecek olan tören, Artuklu Kaymakamlığı Eğitim Salonunda saat 15.00’te başlayacak. Programda görev alan eğitmenler ve akademisyenler ile basın mensuplarının katılımının beklendiği törende, başarılı bir şekilde mezun olan yeni nesil gazeteci adaylarına sertifikaları takdim edilecek. Sertifikalarını alan tüm katılımcılar, Mardin’de bulunan basın yayın kuruluşlarında istihdam fırsatı bulacak.

Bu gönderiyi paylaş