Milletvekili Orhan Miroğlu, BİK Mardin şubesini ziyaret etti

Milletvekili Orhan Miroğlu, BİK Mardin şubesini ziyaret etti

AK Parti Mardin Milletvekili Orhan Miroğlu, Artuklu İlçe Başkanı Olcay Sekizkardeş ve beraberindeki heyet ile Basın İlan Kurumu Mardin Şube Müdürlüğünü ziyaret etti.

Eklenme: 11 Nisan 2017 - 05:18 / Son Güncelleme: 11 Nisan 2017 - 5:18

Gazetecilerin sorularını cevaplayan başarılı Milletvekilli Orhan Miroğlu, “Doğu ve Güneydoğuda en çok konuşmamız gereken şey beka sorunudur. Hakikaten beka sorunu bir ülkenin varlığı ve yokluğu sorunudur. Türkiye olarak böyle bir süreçten geçiyoruz. Gençlerimizin geleceğini inşa ediyoruz. Nasıl ki 1915’te beka sorunu var ise şimdide bir beka sorunu var. Ama bu sorun Türkiye’nin Kürtler, Türkler, Araplar ile yeni bir yüzyılda yoluna selamet ile barış içerisinde kardeşçe devam edebilmesi için önümüzdeki hedefleri iyi görmemiz ve alnımızın akıyla geçmemiz gerekiyor.” dedi.

15 Temmuz hatırlanarak sandığa gidilmelidir

Başkanlık sisteminin oylanacağı 16 Nisan’da 15 Temmuzu hatırlayarak sandığa gidildiğinde başarılı olunabileceğini söyleyen Miroğlu, “Evet, oyları yaşanan siyasi hafıza üzerinden verilecek. Vatandaşlarımız 50-60 yıllık tecrübelere bakacaklar. Bu tecrübeler, Menderes’in asılması, Özal’ın hayatının şüpheli bir biçimde sona erdirilmesi, Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’a defalarca suikast girişiminde bulunulmasıdır.

Konuşmasının sonunda önümüzdeki günlerde çıkacak olan “Arka Bahçemizdeki Kürtler” isimli kitabı hakkında bilgi veren Orhan Miroğlu referandum çalışmalarından dolayı ara verdiği kitabın Mayıs 2017’de çıkacağını belirtti.

BİK Şube Müdürü Adnan Günbegi, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirirken Miroğlu’na yerel gazetelerin yaşadığı sorunları ve çözüm önerilerini sundu. Miroğlu ise sorunların çözüme kavuşması konusunda takipçi olacağını söyledi.

Bu gönderiyi paylaş