Miroğlu, Mardin Şubemizi ziyaretinde önemli açıklamalarda bulundu

Miroğlu, Mardin Şubemizi ziyaretinde önemli açıklamalarda bulundu

Ak Parti Mardin Milletvekili Orhan Miroğlu, Basın İlan Kurumu (BİK) Mardin Şube Müdürlüğü ziyaretinde gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Eklenme: 23 Ağustos 2016 - 10:02 / Son Güncelleme: 23 Ağustos 2016 - 10:02

MARDİN / BİK – AK Parti Milletvekili Orhan Miroğlu, Mardin Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hüsnü Bengin Efetürk ve beraberindeki heyetle,  BİK Mardin Şube Müdürü Adnan Günbegi´yi makamında ziyaret etti.

Ziyarette Miroğlu ve Günbegi gündeme dair bilgi alışverişinde bulundu ve yerel gazetelerin sorunlarıyla ilgili sohbet etti.

AK Parti Mardin Milletvekili Orhan Miroğlu, terör örgütü propagandası yaptığı iddiasıyla mahkeme tarafından geçici olarak kapatılan Özgür Gündem gazetesine ilişkin, Miroğlu, söz konusu gazetenin PKK´nın yayın organı olduğunu vurgulayarak, “Özgür Gündem şiddet ve terör uygulayan bir örgüte sayfalarında yer veremez. Köşe yazarlığı yaptıramaz. Benim anlayışıma göre bu medya özgürlüğü değildir. Türkiye´de yaşayan herkesin habercilik yapmaya hakkı vardır. Bunların özgürce kullanmaya hakkı vardır. Ama Özgür Gündem´in kullandığı böyle bir hak değildir.” ifadelerini kullandı.

Terör örgütü propagandası yapmanın özgür yayıncılıkla alakasının olmadığını anlatan Miroğlu, şunları söyledi: “Benim gözümde Özgür Gündem PKK´nın yayın organıdır. Haber ve köşe yazarlarına baktığımız zaman örgütü yönetenlerin köşe yazdığı bir gazete olduğunu görürsünüz. Dünyanın hiçbir yerinde yayın organları, terör örgütü yönetenlere köşe yazdırmaz. Avrupa demokrasisi bu kadar sınırsız değil. Bunun adı demokrasi falan de değil.” Miroğlu, Özgür Gündem´in sivil ya da Kürtlerin çıkardığı bir gazete olmadığının altını çizerek, Özgür Gündem´in PKK´nın finanse ettiği ve desteklediği bir yayın organı olduğunu kaydetti.

Kürt denildiği zaman akla hemen HDP’nin gelmesinin yanlış olduğunu vurgulayan Miroğlu, sözlerini şöyle tamamladı:

“Kürtler dediğiniz zaman aklınıza sadece HDP geliyor. Bu da kötü bir şey, HDP´nin dışında Kürt meselesinde iddialı 3-4 parti daha var bu ülkenin. O arkadaşlarımızın da fikirlerini söylemesinden yanayım sonuna kadar. Ama şiddet ve terör zemininde olan hiçbir şeyi demokrasi, temel hak ve özgürlükler ve medya özgürlüğü içerisinde değerlendiremeyiz.” şeklinde sözlerini sürdürdü.

BİK Şube Müdürü Günbegi, ziyaretin ardından Miroğlu´na Basın İlan Kurumu Yayınları’ndan çıkan “Basın Penceresinden Harb-i Umumi ve Çanakkale” isimli prestij eseri takdim etti.

Adnan Günbegi, AK Parti Mardin Milletvekili Orhan Miroğlu ve beraberinde ki heyete basın camiasına göstermiş oldukları yakınlık ve katkılardan dolayı teşekkür etti. Miroğlu ise, Basın İlan Kurumu Şube Müdürlüğü’nün faaliyetlerinde duymuş olduğu memnuniyeti dile getirdi.

 

Bu gönderiyi paylaş