Muğla’da başarılı gazeteciler ödüllendirildi

Muğla’da başarılı gazeteciler ödüllendirildi

Muğla Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti’nin Basın İlan Kurumu Muğla Şubesi ve Basın Yayın Enformasyon İl Müdürlüğü’nün katkılarıyla düzenlediği programda başarılı gazeteciler ödüllendirildi.

Eklenme: 25 Temmuz 2016 - 08:54 / Son Güncelleme: 25 Temmuz 2016 - 8:54

MUĞLA / BİK- Muğla Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti’nin Basın İlan Kurumu Muğla Şube Müdürlüğü ve Basın Yayın Enformasyon İl Müdürlüğü’nün katkılarıyla düzenlediği programda başarılı gazeteciler ödüllendirildi. Programda darbe girişimi esnasında basının başarılı bir sınav verdiği vurgulandı

Muğla Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti 24 Temmuz Basın Bayramı dolayısıyla Basın İlan Kurumu (BİK) Muğla Şube Müdürlüğü ve Basın Yayın Enformasyon İl Müdürlüğü’nün de katkılarıyla başarılı gazetecileri ödüllendirdi. İHA muhabiri Bekir Tosun’un ödülünü BİK Muğla Şube Müdürü M. Ali Köseoğlu takdim etti. Törende konuşan Muğla Vali Yardımcısı Kamil Köten, Muğla’da görev yapan basın mensuplarının 24 Temmuz Basın Bayramı’nı kutladı. 15 Temmuz FETÖ’nün darbe girişimi sırasında Türk medyasının gösterdiği duruşla üzerine düşen görevi en iyi şekilde yaptığını kaydeden Köten, özgür basının öneminin bu gibi günlerde daha iyi anlaşıldığını dile getirdi. AK Parti Muğla Milletvekili Nihat Öztürk ise, darbe girişimi gecesi milletvekilleri arasında bile bir takım yanlış bilgiler paylaşıldığına işaret etti. Milletin doğru bilgilendirilmesinin önemine değinen Öztürk, “Cumhuriyetimiz kurulduğu günden bu yana böyle bir hainlik görmemiştir. Onlar darbe yapmaya geldiler ama milletimiz vakur duruşuyla darbe yapmaya çalışanlara darbe yaptı. Ne mutlu böyle bir millete sahibiz ki bugün bu töreni yapabiliyoruz” diye konuştu.

CHP Muğla Milletvekili Akın Üstündağ ise, basının demokrasinin en önemli ayaklarından biri olduğunu kaydetti. Darbe girişimi gecesi basının öneminin daha da anlaşıldığına işaret eden Üstündağ, “OHAL Yasası darbecilerin ve devlet içindeki yapılanmanın tamamen tasfiyesine yönelik olarak kullanılsın” dedi. CHP Muğla Milletvekili Nurettin Demir,

Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş’ün de konuşmalarının ardından ödül törenine geçildi. Muğla Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cem Kaytan, Türk medyası ve Muğla basınının darbe girişiminde oldukça başarılı bir sınav vererek, iyi bir duruş sergilediğini belirtti.

İŞTE ÖDÜL ALAN GAZETECİLER

Yapılan değerlendirmeler sonunda haber dalında serbest haberci olarak Milas’ta AA’ya haber üreten Mutlu Hazer, İHA muhabirleri Bekir Tosun, Vural Efecik, haber fotoğrafı dalında AA Bodrum muhabiri Ali Ballı, AA Muğla Muhabiri Durmuş Genç, Yeni Asır ve Menteşe Gazetesi Muhabiri Volkan Yıldız, özel haber dalında Yeni Asır muhabiri Adem Ülker, Bodrum Haber Gazetesi muhabiri Alp Arbak, spor haberi dalında Devrim Gazetesi muhabiri Ekrem Çağlayan, Milas Gazetesi muhabiri Sercan Ergin, spor fotoğrafı dalında İHA muhabiri Bekir Tosun, İHA muhabiri Mehmet Can Meral, sayfa düzeni dalında Milas Gazetesi, Yenigün Gazetesi, Kent Gazetesi, Bodrum Yarımada Gazetesi, Ege Gazetesi, köşe yazısı dalında İsmail Atasever, Kazım Tokuç, Nejat Altınsoy, röportaj dalında Selda Öztürk Kay, Hüseyin Atılgan, internet haberciliği dalında gunaydinmilas.com, pusula48.com, televizyon haberciliği dalında Kanal F, Kent TV, radyo yayıncılığı dalında Harbi Radyo, Örnek Radyo, özendirme ödülü dalında Altar Zeyhan, özel mesleğe saygı ödülü dalında Hamle Gazetesi’nden Özcan Özgür ödüle layık görüldü.

13668698_1740148209593082_9024511084295292831_o

Bu gönderiyi paylaş