Mustafa Canbey, SEKA Kağıt Müzesi’ni ziyaret etti

Mustafa Canbey, SEKA Kağıt Müzesi’ni ziyaret etti

BİK Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Canbey, Kocaeli’de bulunan SEKA Kağıt Müzesi’ni ziyaret etti.

Eklenme: 10 Şubat 2017 - 17:52 / Son Güncelleme: 10 Şubat 2017 - 17:52

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi SEKA Kağıt Müzesi Halkla İlişkiler Sorumlusu Yahya Şahin ve rehber Hüseyin Saban, Canbey’e gezi süresince eşlik ettiler.

Genel Müdür Yardımcısı, Müze gezisi sonrası BİK Kocaeli şubesinin organize ettiği ‘Gazetecilik Teknikleri Eğitimi Kursu’nda, kursiyerlere bir konuşma yaptı.

Konuşmasında ‘Yeni nesil basılı gazete okumak yerine online ya da mobilde okur olmayı tercih ediyor. Radyo ve TV’lerin ilk kullanılması gazetecilik için endişeye sebep olmuştu. Ancak yıllar içinde hepsi kendi mecrasında ilerlemişti. Şuan ise gazetecilik için online dünyanın gelişimi endişe sebebi olarak duruyor. Bu endişeye gerek var mı yok mu bunu da zaman içinde göreceğiz elbette.

Bu nedenle bu kursa katılan siz değerli kursiyerler için en önemli tavsiyem; geçmişin değil geleceğin gazeteciliği için çalışmanız. Yeni nesil gazetecilik programımızın amacı da geleceğin donanımlı gazetecilerini yetiştirmek.
Eğitimlerimiz teorik değil pratik bir müfredatla veriliyor. Arazide çalışan insanların eğitimci olmasına gayret ediyoruz.’ ifadelerine yer verdi.

BİK Kocaeli Şubesi, İŞKUR ve Kocaeli Üniversitesi işbirliği ile düzenlenen eğitim on gün sürdü. Başta iletişim fakültelerinde öğrenci olan ya da okumakta olan öğrencilerin yanı sıra gazeteciliği meslek olarak seçenlere yönelik olarak düzenlenen kursta, birçok tecrübeli uzman eğitim verdi.

Haber: Arzu Cihangir

Fotoğraflar: Ufuk Küçükyılmaz

Bu gönderiyi paylaş